Диклофенак мазь: для чого застосовується, інструкція із застосування (2023)

Table of Contents
Фармакологічні властивості препарату Відгуки Склад, форми випуску Склад і особливості препарату Як діє Диклофенак мазь Гель Диклак і Диклофенак: відміну Показання до прийому Застосування в період вагітності та годування груддю Інструкція по застосуванню мазі Диклофенак Чи можна Диклофенак дітям Чи підходить при вагітності і лактації Чи можна при проблемах з нирками, печінкою Вартість препарату, аналоги Корисне відео Фармакологічна дія і фармакокінетичні характеристики Протипоказання Можливі небажані ефекти як застосовувати Список найкращих замінників у формі свічок Взаємодія з іншими лікарськими препаратами Препарати для лікування остеоартрозу колінного суглоба. Препарати при остеоартрозі суглобів види препаратів Принципи медикаментозного лікування остеоартрозу Принципи лікування остеоартрозу препаратами НПЗП Застосування стероїдних препаратів застосування хондопротектори висновок Фармакодинаміка і фармакокінетика Неповні і повні аналоги Побічна дія умови відпустки Від чого допомагає гель? альтернатива Глас пацієнтів Очні краплі, аналогічні диклофенак особливості застосування Випадки, в яких застосовують препарат Передозування FAQs Videos

Мазь Диклофенак – препарат для зовнішнього і локального застосування, не відноситься до категорії гормональних, але є протизапальним нестероїдних. Застосовують його для усунення больового синдрому в м’язах, м’яких тканинах і суглобах, зняття набряклості в місцях над патологічним вогнищем, почервоніння.

Відсутність гормонів в складі уможливлює застосування мазі Диклофенак в дитячому віці, але тільки з 6 років. Протипоказань мало, побічні ефекти фіксуються вкрай рідко і тільки на тлі перевищення добової дози.

Ціна мазі Диклофенак варіативна, залежить від виробника і торгової точки, нижній поріг – 21 рубль.

Фармакологічні властивості препарату

Діючи невибіркову, Диклофенак перешкоджає синтезу обох форм ферменту ЦОГ. Придушення індуцібельной ЦОГ-2, що вивільняється у відповідь на пошкодження тканини і спрацьовування захисної реакції організму у вигляді запуску запального процесу, призводить до ослаблення симптомів запалення і болю. Перешкоджання синтезу фізіологічних, постійно і повсюдно присутніх в організмі простагландинів (з класу простаноидов), порушує регуляторні механізми, що обумовлює різні небажані наслідки. Можливість використовувати Диклофенак зовнішньо дозволяє уникнути розвитку системних побічних ефектів. Для чого застосовується цей лікарський препарат місцевої дії?

Впливаючи безпосередньо на вогнище болю, активні компоненти мазі забезпечують наступний клінічний ефект:

 • протизапальну дію – придушення запального процесу, зменшення клінічних симптомів запалення. Ефект виражений, виявляється зниженням почервоніння шкіри в області збільшеного припливу крові, зменшенням больових відчуттів в суглобі, набряку гіперемійованою тканини, локального підвищення температури, відновленням рухової активності;
 • аналгетичний ефект – ослаблення або повне купірування болю, що зберігається в спокої або провоцируемой рухом або фізичним навантаженням;
 • протинабрякову дію – зняття набряку м’яких тканин, що утворився після отриманої травми, перенесеної операції або внаслідок запального процесу. Ефект досягається за рахунок зниження проникності судин і виходу ексудату в тканини.

Диклофенак мазь: для чого застосовується, інструкція із застосування (1)

Відгуки

Федір, 29 років, П’ятигорськ
Маззю користуватися ще не доводилося, а ось дія уколів диклофенак опробивать на власному прикладі. Лікар діагностував защемлення 2-х спинних нервів, довелося боротися радикальним способом.

Наталя, 36 років, Київ – Лос-Анджелес

Постійно в роз’їздах і проблеми зі спиною вже стали моїми незмінними супутниками. Року 2 активно користувалася маззю Вольтарен, тому що на Заході Диклофенак не знайшла. Зараз повернулася на батьківщину, проходжу терапевтичний курс внутрім’язовими ін’єкціями. Поки побічних ефектів не виявила. Болі в попереку пройшли, спина також не турбує.

Диклофенак (огляд) від 21 руб

опис

Нестероїдний протизапальний препарат. Застосовується для лікування артриту, запалення зв’язок і сухожиль, м’язів і суглобів.

Overall

4.5

 • ефективність
 • Ціна
 • Безпека
 • доступність

Pros

 • ефективність
 • Ціна
 • Немає різкого запаху
 • відмінно вбирається

Cons

 • досить токсичний
 • Вікові обмеження

Склад, форми випуску

Лікарські засоби на основі Диклофенак, що призначаються для зовнішнього застосування, випускають багато фірм. Вони надходять на ринок часто під різними назвами, розрізняються дозуванням головного активної речовини і набором допоміжних інгредієнтів.

Держателем реєстраційного посвідчення мазі з диклофенак є:

 • ТОВ «Біопін Фарма» – 1% мазь, біла, з характерним часниковим запахом диметилсульфоксиду (підсилює протизапальний і знеболюючий ефект, збільшує трансдермальний перенесення складових медикаменту), розфасовується в 40, 50 або 100 г туби.
 • Московська фармацевтична фабрика (марка Диклофенак-МФФ) – 2%, однорідна, білого кольору, може мати сірувато-кремового відтінку, упаковується в 30 г туби. Крім носіїв основної діючої речовини (основи мазі), до складу також входить Бензилбензоат – противопаразитарное, протівочесоточное речовина.
 • Борисовський завод медичних препаратів, Республіка Білорусь – 1% в 30 г алюмінієвих тубах або темних скляних банках. Включає ще одна активна речовина – диметилсульфоксид.
 • ВАТ «Синтез» (Диклофенак-акос) – 1% біла субстанція з ледь помітним запахом, випускається в 30 г алюмінієвому тюбику. До складу включено Димексид – протизапальну, болезаспокійливу, фибринолитическое, антисептичний засіб, сприяє швидкому проникненню складу через шкірні бар’єри та інші біологічні мембрани.
 • ВАТ «Хіміко-фармацевтичний комбінат« акрихін »» (Диклофенак-Акрихин) – 1% біла мазь, можуть бути присутніми невеликі перламутрові розлучення, сіруватий або жовтуватий відтінок, має специфічний неприємний запах. Поміщається в 30 г тюбики, також містить Димексид.
 • ЗАТ «Зелена Діброва» – 2% композиція білого або майже білого кольору, розфасовується по 30 г, додатково містить Противочесоточное компонент Бензилбензоат.
 • ПАТ «Біосинтез» – 1% композиція чисто білого кольору або з жовтувато-сірим відтінком і перловим переливом. Упаковка 30 м Додатково включає ще 2 діючі речовини – Димексид і бурштинову кислоту (покращує метаболізм, енергозабезпечення тканини, зменшує гіпоксію місцевого характеру).
 • АТ «Муромський приладобудівний завод», товарний знак «ВербаФарм» – 2% мазь в 30 г тубах, містить Бензилбензоат.

Диклофенак мазь: для чого застосовується, інструкція із застосування (2)

Склад і особливості препарату

Мазь Диклофенак призначена тільки для зовнішнього застосування. Вона має білий колір, однорідну консистенцію і легкий специфічний запах. Ліки продається в картонній упаковці. Усередині кожної пачки знаходиться невеликий алюмінієвий тюбик об’ємом 30 г і докладна інструкція із застосування препарату.

Діючою речовиною мазі є диклофенак натрію. Крім цього, в неї входять і допоміжні компоненти, а саме:

 • димексид;
 • пропіленгліколь;
 • макрогол 1500;
 • макрогол 400.

У диклофенак міститься всього 1% активної речовини. Допоміжні компоненти надають мазі потрібної консистенції і підсилюють її терапевтичні властивості. Такі ліки має жирну основу, воно добре вбирається, але залишає невеликі жирні сліди на шкірі.

В аптеках можна знайти ще й гель Диклофенак. Діючою речовиною цього кошти є також диклофенак натрію, а ось допоміжні речовини у нього інші. До складу гелю входять наступні додаткові компоненти:

 • етанол;
 • пропіленгліколь;
 • проламіни;
 • масло лаванди;
 • очищена вода.

Сказати однозначно, що краще і ефективніше – мазь або гель Диклофенак – складно, так як істотних відмінностей між двома цими засобами немає.

Однак гель зручніше використовувати, оскільки він не залишає жирних слідів на одязі і шкірі, швидше всмоктується і володіє більш вираженою протизапальною і аналгетичну дію. До його складу входить не один, а 5% діючої речовини.

Диклофенак мазь: для чого застосовується, інструкція із застосування (3)

Як діє Диклофенак мазь

Завдяки поєднанню високої ефективності і хорошою переносимості, Диклофенак є одним з найбільш часто призначаються НПЗЗ. Лікувальна дія мазі обумовлено оборотним блокуванням активності ЦОГ і порушенням біосинтезу простагландинів в патологічному вогнищі. Ефект від застосування зовнішній засіб розвивається швидко, тому що склад долає поверхневі шари шкіри і проникає в пошкоджені тканинні структури глибинних шарів всього за 10-15 хв.

Від чого допомагає мазь Диклофенак:

 • зменшує вираженість м’язових, суглобових болів;
 • усуває запальний процес, зменшує припухлість суглоба, відновлює кровообіг;
 • знімає напругу, втому з групи м’язів в обробленому ділянці тіла;
 • позбавляє від скутості рухів в ранкові години або після тривалого відпочинку, зменшує час, потрібний, щоб «розходитися», розробити зчленування;
 • покращує функціональний стан суглобів, збільшує обсяг і амплітуду рухів;
 • в терапевтичних дозах не впливає на баланс анаболічних і катаболічних процесів в тканинах суглоба, в першу чергу в матриксі хряща, не перешкоджає відкладенню протеогліканів, не призводить до зневоднення і поступового руйнування хряща (це побічне явище характерне для багатьох НПЗЗ).

При цьому системна абсорбція застосовуваного накожно Диклофенак, в порівнянні з іншими способами введення НПЗЗ, незначна – в системний кровотік всмоктується лише близько 6% надійшло діючої речовини, при рівній дозі Диклофенак максимальна плазмова концентрація менше в 100 разів, ніж після прийому таблетки. Цей показник визначає ризик розвитку побічних проявів. Цифра може збільшитися в кілька разів, тому що ступінь всмоктування безпосередньо залежить від розмірів оброблюваного маззю ділянки, насиченості клітин шкіри водою, факту і тривалості використання оклюзійних пов’язок.

Встановлено, що при аплікації Диклофенак вільно проникає в прилеглі тканини, в т.ч. глибокі, тканину скелетної мускулатури, суглобової сумки, синів – тут його концентрація в багато разів перевищує плазмову і, як повідомляє інструкція, такий рівень утримується протягом 6-12 годин. Покидає організм переважно з сечею у вигляді менш активних метаболітів, менша частина йде через систему жовчовивідних шляхів.

Відповідаючи на питання: Диклофенак гель або мазь – що краще, і чим відрізняється мазь від гелю, важливо враховувати їх різну проникаючу здатність і вплив на роботу структур, що насичують епідерміс вологою. Гель більш драглистий, легше і повніше всмоктується, починає швидше діяти, не забруднює одяг, на шкірне дихання має негативного впливу.

Гель володіє більш дозозалежним ефектом, його застосування у великих дозах може порушити роботу внутрішніх органів. Це пов’язано з тим, що зазвичай він містить більш високу концентрацію активного компонента – 5-10% Диклофенак проти 1-2%, присутнього в мазі.

При цьому мазевая форма має щільну, жирну консистенцію, що утрудняє проникнення активних інгредієнтів в зону ураження. Характеризується тривалою дією. Додатково мазь створює на шкірі повітронепроникну плівку, що поліпшує дифузію, що перешкоджає випаровуванню і втрати вологи, тому при збезводненої шкірі слід віддати перевагу мазь.

(Video) Диклофенак уколы, таблетки, мазь: инструкция по применению, показания, отзыв врача

Диклофенак мазь: для чого застосовується, інструкція із застосування (4)

Гель Диклак і Диклофенак: відміну

Гелі Диклак і Диклофенак мають подібні і різні характеристики (див. Таблицю).

ознака Диклак гель диклофенак гель
Група препаратів Нестероїдні протизапальні для місцевого застосування
Виробник «Салютас» «Курган-Синтез»
Країна виробництва Німеччина Україна
Діюча речовина диклофенак диетиламіну диклофенак натрію
Процентна концентрація 5%
обсяг 50 і 100 г 30, 50 і 100 г
додаткові компоненти Гіпромелоза, макрогол, ізопропанол, гліцерил кокоат, ароматне масло, вода Етанол, пропіленгліколь, карбопол, троламін, масло лаванди, вода
показання Травми, біль і запалення при розтягненнях, вивихах, ударах, ревматизм, артрит, артроз, остеохондроз
Протипоказання Непереносимість, алергія на аспірин, третій триместр вагітності, діти до 6 років, підвищена кровоточивість, виразкова хвороба в стадії загострення
Спосіб застосування Дітям з 6 до 2 років 2 рази на день, дорослим – 3-4 рази
Ціна за 50 г 255 гривень 130 гривень

Диклофенак 5% гель застосовується при болю в суглобах, хребті, пов’язаними з травмами або запальним процесом. Використовується з 6 років, протипоказаний в 3 триместрі вагітності, кровоточивості і схильності до алергії. Гель з 1% диклофенаку діє слабше, але він більш безпечний і може триваліше застосовуватися.

Показання до прийому

Це препарат симптоматичної терапії, призначається з урахуванням захворювання, що стало причиною виникнення больового синдрому або розвитку запального процесу. Диклофенак часто використовується як допоміжний елемент комплексної терапії спільно з іншими медикаментозними засобами і фізіотерапевтичними процедурами. Як самостійний лікувальний засіб застосовується для швидкого полегшення болю, зняття м’язової скутості, затискачів, ригідності, тугоподвижности суглобів і поліпшення якості життя пацієнта ще до моменту звернення за лікарською допомогою.

В яких випадках, відповідно до офіційної інструкцією, може використовуватися Диклофенак мазь і від чого допомагає:

 • запальні процеси в суглобі, м’язової, сполучної, хрящової або кісткової тканини – всі типи і форми артриту, міозити, хвороба Бехтєрєва, артропатії, періартрити, тендовагініт або бурсит;
 • дегенеративно-дистрофічні ураження – деформуючий артроз, всі різновиди миопатий, остеохондроз будь-якої локалізації;
 • патологія кістково-суглобового апарату травматичного походження, забиті місця, розтягнення, розрив зв’язок;
 • больові відчуття в ранній післяопераційний період, післяопераційне запалення, набряк рани;
 • люмбалгия, радикуліт, міалгія, седалищная невралгія, інші болю неврологічного характеру.

Диклофенак мазь: для чого застосовується, інструкція із застосування (5)

Застосування в період вагітності та годування груддю

Використання препарату Диклофенак допускається в період I і II триместру вагітності, якщо його потенційна користь вище можливого негативного впливу на плід.

Категорично заборонено використовувати ліки в період грудного вигодовування (лактації).

Диклофенак мазь: для чого застосовується, інструкція із застосування (6)

Також не рекомендується застосовувати мазь на третьому триместрі вагітності, оскільки вона здатна знизити тонус матки і / або викликати передчасне скорочення артеріальної протоки плода.

Інструкція по застосуванню мазі Диклофенак

Доза мазі Диклофенак і схема лікування підбираються виходячи з виду і тяжкості захворювання, ступеня вираженості больового синдрому, клінічних проявів запалення. Лікувальний курс триває до повного усунення симптоматики і відновлення рухливості. Зазвичай на це потрібно 7-14 днів.

Для посилення ефективності і скорочення термінів одужання допускається паралельне застосування Диклофенаку в уколах, таблетках або свічках. Якщо після 2-х тижнів регулярного нанесення мазі бажаного результату досягти не вдалося, то слід завершити терапію і проконсультуватися з лікарем з питання подальшого лікування.

Загальні для всіх пацієнтів рекомендації – як правильно наносити, в яких дозах використовувати Диклофенак мазь, містить інструкція із застосування:

 • Обробляти тільки добре очищену, суху шкіру, не має ранових, опікових, інфікованих або інших ділянок з порушеною цілісністю шкірного покриву. Берегти очі та інші слизові оболонки від попадання на них частинок мазі.
 • Наносити лікувальний склад в області максимальної хворобливості безпосередньо над вогнищем ураження. Розподіляти тонким шаром, втирати акуратно м’якими масажними рухами, чекаючи повного вбирання фармацевтичної субстанції.
 • Разова доза – 2-4 г (що можна порівняти з розміром середньої вишні і невеликого грецького горіха), гранична добова – 8 м
 • Кратність нанесення – 2-3 рази на день.
 • При накладенні на оброблене місце ганчірки, бажано уникати герметичного, що перегороджують доступ повітря укриття.
 • Після завершення сеансу ретельно промити руки проточною водою.

Щоб знизити ризик потрапляння значної кількості Диклофенак в загальний кровотік, важливо дотримуватися правила мінімальної ефективної дози і використовувати препарат максимально короткий проміжок часу. При строгому дотриманні інструкції передозування медикаментом малоймовірна. Достатніх досліджень, що підтверджують безпеку ліки для плоду і відсутність проникнення активних компонентів мазі в грудне молоко, не проводилося, тому не рекомендується наносити мазь вагітним жінкам або при лактації.

Протипоказанням також є:

 • непереносимість Диклофенак або будь-яких інших НПЗЗ;
 • підвищена чутливість до інших складових лікарської форми;
 • дитячий вік: 0-6 років.

Чи можна Диклофенак дітям

У дитячому віці Диклофенак може застосовуватися в терапії захворювань опорно-рухового апарату і м’язових волокон, але не раніше, ніж пацієнт досягне віку в 6 років. Потім, аж до 12-річчя, дитина може користуватися маззю для полегшення стану, але разова доза повинна бути вдвічі менше, ніж для дорослого – для одного застосування досить всього 2 г препарату (розмір з горошину).

Чи підходить при вагітності і лактації

Під час виношування дитини та годування його грудьми застосовувати мазь Диклофенак категорично заборонено. Досліджень щодо впливу цього нестероїдних протизапальних препарату на розвиток плода і вже народженої дитини не проводилося.

Лікарі можуть зробити виняток, але тільки в тому випадку, якщо ризик погіршення здоров’я матері вище, ніж ризик порушень внутрішньоутробного розвитку плода.

Диклофенак мазь: для чого застосовується, інструкція із застосування (7)

Чи можна при проблемах з нирками, печінкою

Наявність захворювань нирок і печінки в анамнезі може стати протипоказанням до використання в терапії мазі Диклофенак, але тільки в тому випадку, якщо патології протікають у важкій формі, характеризуються частими рецидивами.

Вартість препарату, аналоги

Аптеки відпускають мазь без пред’явлення рецепта. Після відкриття упаковки медикамент повинен зберігатися в закритій тарі, захищеному від світла місці, при температурі в діапазоні 15-25 градусів. Мазь не втрачає своїх фармакологічних властивостей протягом 3-х років. Вартість варіюється в межах 50 грн. за упаковку 30 м Найдорожча мазь марки Диклофенак-Акрихин – ціна 100 грн. Замінити її можна інший маззю, виконаної на основі Диклофенак.

Найвідомішим і близьким аналогом є:

 • ортофен;
 • Вольтарен гель;
 • Докльовують;
 • Диклак.

Диклофенак мазь: для чого застосовується, інструкція із застосування (8)

Якщо вибирають між НПЗЗ з різних груп, то Диклофенак часто порівнюють з індометацином, ібупрофеном, Кеторолом. Найдорожчий з них – Кеторол, але він має максимальний аналгетичну дію. Решта перебувають в одному ціновому сегменті. Найбільш виражену протизапальну активність проявляє Індометацин.

Вибираючи – Диклофенак або Ібупрофен, слід враховувати, що обидва препарати добре вивчені, з доведеною ефективністю, але Диклофенак перевершує Ібупрофен по силі дії. Остаточне рішення необхідно довірити лікаря.

Корисне відео

Дивіться в цьому відео про препарат Диклак, його складі, показання до застосування, аналоги:

Схожі статті

 • Диклофенак при остеохондрозі: як застосовувати гель …
  Як правильно застосовувати Диклофенак при остеохондрозі, допомагає він. Коли і кому призначають свічки, таблетки. Це розігріває або зігріває мазь. Як лікувати шийний, грудний, поперекового відділу остеохондроз. Читати далі
 • Диклофенак собаці: чи можна колоти, мазати, дозування … Що думають лікарі про можливість застосовувати Диклофенак собаці. Чи можна робити уколи тваринам, мазати гелем або давати таблетки. Яка дозування Диклофенак для собак. Якими можуть бути наслідки від прийому препарату. Читати далі
 • Диклофенак ретард: як застосовувати 100 мг, інструкція … Від чого призначають, кому можна Диклофенак ретард. Інструкція по застосуванню таблеток зі 100 мг диклофенаку від Оболенський і інших виробників. Ціна і аналоги препарату Диклофенак ретард. Читати далі
 • Свічки Диклофенак при простатиті: як закладати … Кому призначать свічки Диклофенак при простатиті. Що говорить інструкція із застосування, скільки триває курс лікування. Які ще форми застосовують в урології для лікування аденоми простати – таблетки, уколи. Читати далі

Фармакологічна дія і фармакокінетичні характеристики

Диклофенак у формі мазі зараховують до клініко-фармакологічної групи протизапальних препаратів нестероїдного походження. Під дією активної складової ліки відбувається блокування ферменту циклооксигенази, яка сприяє стимуляції синтезу медіаторів хворобливих і запальних проявів (простагландини, цитокіни, брадикініни) з арахідонової кислоти. Цим пояснюється різнобічний вплив ліків на організм.

Диклофенак мазь допомагає:

 • купірувати запалення гострого і хронічного перебігу;
 • послабити вираженість хворобливих відчуттів;
 • попередити появу набряклості завдяки блокуванню переміщення лейкоцитів і макрофагів в область запалення.

Нанесення Диклофенак у формі мазі сприяє усуненню набряків і скутості в рухах вранці, позбавляє від суглобових, м’язових і хребетних болів.

Активна речовина з’єднується здебільшого з альбуміном (білком в кровотоці). Воно поширюється і концентрується в м’якої тканини, проте найбільше скупчення ліки відзначається в ураженій захворюванням суглобової тканини. Диклофенак натрію переробляється печінкою, а потім виходить з організму в процесі сечовипускання і з жовчної кислотою.

(Video) Диклоберл супозитории ☛ показания (видео инструкция) описание ✍ отзывы - Диклофенак натрий

Протипоказання

У деяких назвах мазей на основі диклофенаку виробник вказує, яке ще речовина є в складі у великій концентрації. Досвідчені лікарі і фармацевти визначають відразу, кому засіб протипоказано. Але торгова назва може бути викуплено іншим виробником, який має право коригувати концентрації складу, тому перед застосуванням завжди слід читати інструкцію.

Мазі на основі диклофенаку протипоказані людям з наступними патологічними станами:

 • Непереносимість речовин, що входять до складу лікарського засобу.
 • Виразкова хвороба шлунка і ДПК.
 • Астма алергічного походження.Диклофенак мазь: для чого застосовується, інструкція із застосування (9)
 • Запальний процес слизової порожнини носа (риніт).
 • Останній триместр вагітності.
 • Садна, подряпини, рана в передбачуваній області нанесення.

Вікові обмеження у різних мазей різні. Застосування в дитячому віці краще здійснювати за призначенням педіатра.

Даних про проникнення кошти в грудне молоко немає, тому краще утриматися від застосування мазі в період лактації. Якщо все ж стоїть гостра необхідність у використанні препарату, то наносити його слід акуратно, намагаючись не потрапити на молочні залози.

Можливі небажані ефекти

Системні і місцеві побічні прояви гелю Диклофенак виникають досить рідко. Зазвичай вони спровоковані порушеннями режиму дозування, нанесенням препарату на великі ділянки шкіри.

Системи і органи життєдіяльності Побічні реакції гелю Диклофенак
імунна Генералізована шкірний висип, розвиток алергічних реакцій – кропив’янки, ангіоневротичного набряку
дихальна Бронхоспазми, напади задухи, відчуття нестачі повітря при вдиху
Шкірні покриви Еритема, реакціїфотосенсибілізації, поява симптомів контактного дерматиту – висипу, папул, набряклості, везикул, лущення, свербіння, печіння

як застосовувати

Диклофенак мазь: для чого застосовується, інструкція із застосування (10)

При застосуванні мазі “Диклофенак” нею натирають уражений суглоб до чотирьох разів на добу. Не слід використовувати занадто багато засоби. Досить невеликої кількості, яке рівномірно розподіляють по всій поверхні шкіри. Для кращого ефекту використовують харчову плівку, якою прикривають кінцівки відразу після нанесення крему. Перед процедурою і відразу після неї миють руки з милом.

Необхідно виключити можливість потрапляння засобу на слизову оболонку очей або в рот. Іноді щоб уникнути отруєння, доводиться промивати шлунок. Рекомендований курс лікування становить не більше двох тижнів, після чого слід зробити перерву і при необхідності продовжити лікування. Як правило, цього періоду зазвичай вистачає для того, щоб повністю позбутися від запалення. При гострій ревматичного болю цей препарат застосовують тільки в комплексі з іншими аптечними засобами.

Список найкращих замінників у формі свічок

«Диклофенак» більш агресивно діє у вигляді уколів і таблеток: шкодить слизової шлунка, підвищує ризик серцево-судинних захворювань.

Диклофенак мазь: для чого застосовується, інструкція із застосування (11)

Безпечніше для внутрішніх органів очні краплі, свічки і гель. Супозиторії зазвичай призначають при тих же захворюваннях і станах, при яких застосовують таблетки.

Кращі свічки з іншими НПЗЗ – замінниками «Диклофенак»:

 1. «Амелотекс».
 2. «Моваліс».
 3. «Флекс».
 4. «Кетонал».
 5. «Оки».

Є замінники свічок «Диклофенак», які містять речовини з інших фармацевтичних класів. Наприклад, знеболюючим і протизапальну дію мають супозиторії «Гепазолон». У складі комбінованого засобу три ліки – «Гепарин», «Преднізолон» і «Лідокаїн».

Взаємодія з іншими лікарськими препаратами

При використанні даної мазі з іншими лікарськими засобами взаємодія виявиться мінімальним.

Однак варто зазначити, що при одночасному застосуванні Диклофенак і:

 • Петлевого діуретика – зниження їх загального діуретичного ефекту;
 • Калійзберігаючимидіуретиками можливе збільшення в крові концентрації калію;
 • Інших НПЗП -збільшення ризику утворення побічних ефектів.

При одночасному застосуванні таблеток (містять Диклофенак) з даної маззю, здатні проявиться збільшені концентрації дигоксину і літію в плазмі крові.

Препарати для лікування остеоартрозу колінного суглоба.

Хірургія при остеоартрозі знаходиться на підйомі. Видається логічним розрубати клубок породжених їм проблем за допомогою ендопротезування. Але оперативне лікування необхідно на пізніх стадіях, коли людина позбавляється можливості нормально пересуватися. А болі, запальні явища, порушення ходьби властиві будь-якому, в тому числі і початкового періоду захворювання.

Препарати при остеоартрозі суглобів

Препарати для лікування остеартроза колінного суглоба, дозволяють якщо не уникнути операції, то відкласти її на більш пізній період. Вони покращують стан коліна, уповільнюють його старіння і дозволяють тривалий час повноцінно жити і працювати. Слід приймати комплекс різних ліків, спрямованих на протидію всім ланкам руйнівного процесу.

При остеоартрозі провідна роль в ланцюзі деструктивних змін належить поступового руйнування гиалинового хряща. Хрящова тканина не має в своєму складі судин, позбавлена ​​кровопостачання і харчується за рахунок дифузії поживних речовин. З цим пов’язана чутливість до пошкоджень факторами і нездатність її до повноцінної регенерації.

Диклофенак мазь: для чого застосовується, інструкція із застосування (12)

Головним будівельником хрящового покриву є хондроцити, що синтезують його компоненти. Умовою уповільнення дегенеративних процесів є: наявність здатного до регенерації хряща і повноцінних хондроцитов. Тому хондропротектори при остеоартрозі колінного суглоба допомагають на початку і не приносять користі при пізніх стадіях захворювання.

види препаратів

Постійно оновлюються вітамінні, гомеопатичні та рослинні препарати при остеоартрозі колінного суглоба, здатні полегшити страждання на будь-якій стадії процесу. Рослинну природу має і новий натуральний комплекс «Надійні суглоби». Він складається з двох компонентів: кам’яного масла БрагШун і бальзаму на основі шабельника, листя брусниці, живокосту, Омніку, плодів кінського каштана і Адамова кореня. Масло рекомендується для компресів на проблемну зону, а бальзам для прийому всередину. Таким чином, дотримується принцип комплексного лікування.

Групи препаратів, рекомендованих при остеоартрозі:

1) Анальгетики.

 • Ненаркотичні і наркотичні;
 • НПЗЗ (нестероїдні протизапальні засоби).

2) Хондропротектори.

 • Препарати на основі глюкозаміну;
 • Препарати на основі хондроїтину;
 • Комбіновані препарати.

3) Препарати гіалуронової кислоти.

4) Стероїдні препарати (глюкокортикоїди).

Ліки, що застосовуються при остеоартрозі колінного суглоба, вирішують кілька завдань:

 • Уповільнення руйнування суглобного хряща і прилеглої до хряща кістки;
 • Позбавлення хворого від болю;
 • Попередження розвитку синовіїту, збереження в’язкісно-еластичних і поживних властивостей синовіальної рідини;
 • Сприяння збереженню і підтримці працездатності коліна.

Принципи медикаментозного лікування остеоартрозу

 • Комплексність (призначення двох і більше препаратів різних груп);
 • Тривалість (обгрунтована і необхідна для отримання досить стійкого ефекту від лікування);
 • Систематичність (дотримання термінів, кратності курсів лікування і черговості введення препаратів).

Таблетки при остеоартрозі колінного суглоба найбільш поширена лікарська форма аналгетиків і нестероїдних протизапальних засобів. Ці препарати роблять швидке знеболюючу дію. А НПЗЗ мають ще протизапальною та протинабрякову ефектами.

На жаль, ця група препаратів викликає ускладнення з боку шлунка і кишечника. Вони повинні застосовуватися короткими курсами під час загострень під лікарським контролем. Допустима тривалість лікування близько 7 днів, можливо продовження до двох тижнів.

З простих аналгетиків найчастіше при болях слід починати лікування з парацетамолу. Препарат показаний при помірних болях, допускається прийом не більше 3-4 грамів на добу. При тривалому прийомі і передозуванні він токсичний для печінки, особливо у зловживають алкоголем осіб.

Якщо парацетамол перестає допомагати при остеоартрозі, лікарем призначаються нестероїдні препарати, а при непереносимості останніх або інтенсивних болях в запущених стадіях застосовується трамадол, прирівняний до наркотичних аналгетикам.

(Video) Какую мазь лучше использовать. Как правильно использовать мазь при геморрое и при анальной трещине.

Принципи лікування остеоартрозу препаратами НПЗП

 • Підбір мінімальної, терапевтично достатньої дози;
 • Не допускається одночасне застосування декількох препаратів цієї групи;
 • Якщо немає позитивних змін від лікування, то слід змінити препарат не пізніше 7 днів використання;
 • Віддавати перевагу сучасним, найменш токсичних препаратів.

Слід знати, що в рекомендованих дозах лікувальний ефект НПЗЗ практично однаковий. А ось індивідуальна реакція і знеболюючий результат вельми відрізняються. Тому слід для кожного хворого окремо і ретельно підбирати найбільш підходящий препарат.

препарат

Дозування (мг на добу)

Кратність прийому в день

диклофенак 75 – 150 1 – 3
ібупрофен 1200 – 2000 3 – 6
кетопрофен 100 – 200 2 – 3
напроксен 250 – 750 1 – 2
пироксикам 20 – 40 1
мелоксикам 7,5 1
німесулід 100 – 200 2
целекоксиб 100 – 200 2

Мазь при остеартроза колінного суглоба, свічки для ректального введення, креми, гель і пластирі, що містять в своєму складі НПЗЗ, допомагають уникнути ускладнень з боку шлунка та інших органів.

Застосування стероїдних препаратів

Іноді лікування не може надійно купірувати біль і запальні симптоми. Тоді на допомогу приходять стероїдні препарати. Вони володіють самим вираженим місцевим дією. Перевагу слід віддавати лікарських форм у вигляді суспензії, які діють пролонговано, що обумовлено їх тривалим розсмоктуванням. Найбільш доцільно внутрішньосуглобове введення глюкокортикоїдів.

Для стероїдів характерно іммуннодепрессірующее, переважна регенерацію дію при тривалому застосуванні. Тому протягом року можливе не більше однієї-двох ін’єкцій раз в 6 місяців. Цим вимогам найкраще відповідають Дипроспан або Кеналог 40. Для колінного суглоба досить 1-2 ін’єкцій по 1,0 мл, з інтервалом в 1-2 тижні.

Диклофенак мазь: для чого застосовується, інструкція із застосування (13)

Останнім часом успішно використовуються уколи препаратів гіалуронової кислоти від остеоартрозу колінного суглоба. Вона є компонентом синовіальної рідини і обумовлює її неперевершені «змащувальні» властивості. Сучасні штучні аналоги гіалуронової кислоти виступають в ролі «протеза» синовіальної рідини. Вони довго не розпадаються, живлять зберігся хрящ, покращують рухливість зчленувань і прибирають біль.

Лікування полягає в одне або триразової внутрішньосуглобової ін’єкції ліки раз в тиждень. Такі курси в залежності від результату використовують один-два раз на рік. Обов’язково ретельне дотримання принципів асептики при цій процедурі. Широко застосовуються такі препарати гіалуронової кислоти: сінвіск, Гілард, ферматрон, Віскос, хай-флекс, Остеніл і інші.

застосування хондопротектори

Більшість травматологів і ревматологів рекомендують купити хондропротектори для патогенетично обгрунтованого лікування остеоартрозу колінного суглоба на ранніх, найбільш значущих стадіях захворювання. Це препарати, що містять у складі хондроитин і глюкозамін – основу для «будівництва» хрящової тканини. Їх значуще лікувальну дію настає після досить тривалого застосування.

Особливості терапії хондропротекторами:

 • позитивні симптоми відзначаються не раніше 3-4 тижнів після початку застосування;
 • найдієвіший результат помітний через 3 місяці систематичного прийому препаратів;
 • досягнутий лікувальний ефект зазвичай тримається не менше 3 місяців.

Одними з найпоширеніших ліків, що мають в складі глюкозамін є ДОНУ.

Диклофенак мазь: для чого застосовується, інструкція із застосування (14)

Приймаються всередину у вигляді порошків або внутрішньом’язових ін’єкцій. Курс лікування порошками ДОНУ: 1500мг х 1 раз на день протягом 2-3 місяці. Хондроітин містять капсули структум. Його слід приймати по 500мг х 2 рази в день 3-6 місяців. Терафлекс і артрит комбіновані препарати, які також принесуть користь тільки в разі тривалого курсового застосування.

висновок

Які хондропротектори краще, на основі хондроїтину або глюкозаміну, при остеоартрозі колінного суглоба достовірних відомостей немає. Але вважається логічним, що ефективніше застосування комбінованих препаратів, так як дія кожного з них взаємно доповнюється.

Фармакодинаміка і фармакокінетика

Мазь Диклофенак допомагає усунути симптоми завдяки дії основного компонента, який є похідним фенілоцтової кислоти. Засіб надає переважна дію на синтез активних жирів і жироподібних речовин, які сприяють розвитку запальних процесів, підсилюють больовий симптом і провокують підвищення температури.

При зовнішньому використанні медикаменту відзначаються наступний терапевтичний ефект:

 • усуває хворобливість на місці нанесення засобу. Диклофенак діє не тільки на поверхні шкіри. Компоненти кошти можуть проникати через епітеліальний бар’єр і надавати терапевтичну дію на м’язи і суглоби;Диклофенак мазь: для чого застосовується, інструкція із застосування (15)
 • перешкоджає розвитку запальних процесів;
 • зменшується набряклість завдяки усуненню запалення;
 • надає охолоджуючу дію, що сприяє швидкому усуненню болю і зниження температурних показників;
 • компоненти препарату перешкоджають склеюванню тромбоцитів в крові, що запобігає утворенню тромбів і розріджує кров;
 • терапевтична дія на суглоби відзначається як при русі кінцівки, так і в стані спокою.

Лікувальна дія після нанесення Диклофенак на шкіру відзначається через 30-60 хв (при пероральному вживанні через 2-3 години). Компоненти медикаменту накопичуються в м’язових тканинах і суглобах (94%) і невелика кількість і в крові (6%), що сприяє продовженню терапевтичного ефекту при регулярному використанні засоби.

Частина Диклофенак, що всмоктується в кров, виводиться з організму з сечею (67%) і калом (33%).

Концентрація Диклофенак в крові залежить від кількості нанесеного кошти на шкіру, пропускної здатності епідермісу, а також використовується поверх мазі окклюзионная пов’язка чи ні.Пов’язка може збільшити концентрацію медикаменту в крові в 3 рази. Компоненти препарату здатні проникати в грудне молоко навіть при зовнішньому використанні.

Неповні і повні аналоги

Одновідсотковий диклофенак натрію виступає діючою речовиною в багатьох лікарських мазі. Оригінальним препаратом при цьому є Вольтарен.

Повних і неповних аналогів Диклофенак існує величезна безліч. У деяких випадках вони відрізняються тим, що до назви бренду додається найменування компанії, яка його випускає, наприклад:

 • Диклофенак-Акрихин
 • Диклофенак-акос і т.п.

Також аналогами Диклофенак є лікарські мазі під назвою:

 • Діклоран
 • Ортофен та ін.

Заміна Диклофенак на його аналог вимагає попередньої консультації лікаря.

Побічна дія

Побічні ефекти залежать від індивідуальної чутливості організму, тривалості використання Диклофенак і величини дозування.

В результаті може виникнути:

 • шкірне почервоніння, висип, печіння;
 • нудота, метеоризм, втрата апетиту, біль в епігастральній ділянці;
 • запаморочення, сонливість, головний біль;
 • фотосенсибілізація;
 • системні анафілактичні реакції, в т.ч. шок;
 • бронхіальні спазми.

Якщо ви спостерігаєте у себе будь-які з перерахованих вище симптомів, припиніть використання препарату і негайно зверніться до лікаря.

умови відпустки

Відпускають без рецепта.

Ліки придатне до використання протягом 36 місяців. Щоб препарат не втратив своїх терапевтичних властивостей, його необхідно зберігати в темряві при температурі 15 … 25 ° C. Препарат повинен знаходитися в місці, до якого діти мають обмежений доступ.

Не допускається заморожування.

Для придбання препарату не потрібний рецепт лікаря.

(Video) Меновазин раствор: инструкция по применению

При температурі від 15 до 25 ° С.

Зберігати в недоступному для дітей місці!

Без рецепта.

Від чого допомагає гель?

Багато розлади здоров’я супроводжуються болем. Вона виникає при травмах, значних навантаженнях на організм. Як ні парадоксально звучить, фізичне страждання необхідно для одужання. Якщо в організмі відбувається запалення, то біль, почервоніння і набряк сигналізують про неблагополуччя.

Диклофенак мазь: для чого застосовується, інструкція із застосування (16)

Необхідно лікувати причинне захворювання і усувати його неприємні прояви. Нема чого миритися з фізичним стражданням. Болі, якщо вони пов’язані із запаленням, можна усунути за допомогою нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП). На жаль, вони менше впливають на причину захворювання, в основному купируют симптоми.

Гель «Диклофенак» широко застосовується для симптоматичної терапії при запальних і дегенеративних ураженнях опорно-рухової системи.

 • Зовнішній засіб допомагає при остеохондрозі, ревматизмі, артритах різного походження та локалізації, при анкілозуючому спондиліті.
 • Препарат зменшує біль при сідничної невралгії, люмбаго (простріл), міалгії, ураженні позасуглобових тканин.
 • Інші показання для нанесення кошти – запалення в результаті пошкодження сухожилля, м’язи, суглоба, при ушкодженнях зв’язок, травмах.

Знаючи, від чого допомагає гель «Диклофенак», можна швидко приборкати біль.

альтернатива

НПЗП включають в себе велику кількість різних засобів. Всі вони мають загальний фармакологічною дією – протизапальну, знеболювальну, жарознижувальну. Крім диклофенаку, найбільш поширеними є ацетилсаліцилова кислота і ібупрофен. Останній має в порівнянні з іншими НПЗП менше побічних дій, його навіть дозволено приймати дітям до року і вагітним жінкам.

Ібупрофен відноситься до групи похідних пропіонової кислоти. Він, як і диклофенак, занесений в список важливих лікарських препаратів. Мазі на основі ібупрофену мають широке поширення. Їх призначають для лікування дегенеративних і запальних захворювань кістково-м’язового апарату, больового синдрому, що виник в результаті патологій, розтягнень зв’язкового апарату, травм, хірургічного втручання.

Глас пацієнтів

Відгуки пацієнтів, які використовують гель або мазь Диклофенак в тих чи інших цілях.

Хотілося б поділитися приємним враженням від використання гелю Диклофенак. Ніколи не думав, що такий дешевий препарат може бути настільки ефективним.

Купив спробувати ліки від радикуліту, і сам собі не повірив – біль пішла вже через 10 хвилин. Препаратом не зловживаю, але якщо виникають неприємні відчуття в області попереку, то дістаю з аптечки відразу.

Іван Петрович, Тула

Мені Диклофенак мазь порекомендував тренер, коли я підвернула ногу. Але в аптеці сказали, що є ще багато коштів, які діють більш ефективно, а Диклофенак дуже дешевий, і чудес чекати від нього не варто.

Я не послухалася і купила все-таки саме цю мазь. Вже через тиждень лікування (таблетки ніякі я не пила) я змогла продовжити заняття спортом. Дуже добре, що є такі ліки, які доступні кожному.

Валя, Калінінград

Очні краплі, аналогічні диклофенак

Інфекції або травми очей супроводжуються запаленням, болем, почервонінням. Очні краплі «Діклофенаклонг» і «Дікло-Ф» містять 0,1% «Диклофенак». Засоби для місцевого застосування швидко усувають дискомфорт.

Диклофенак мазь: для чого застосовується, інструкція із застосування (17)

Замінники «Диклофенак» для лікування захворювань очей, що містять інші НПЗЗ:

 • «Накван, Броксінак» ( «Бромфенак»);
 • «Індоколлір» ( «Індометацин»);
 • «Кетодроп» ( «Кеторолак»);
 • «Неванак» ( «Непафенак»).

Краплі застосовують для терапії та профілактики запалення при хірургічних очних операціях. Офтальмологічні засоби також використовують для зменшення больового синдрому.

Якщо «Диклофенак» не допомагає або протипоказаний, то замість цих ліків першої лінії використовують його групові аналоги «Ібупрофен», «Напроксен», «Парацетамол», а також комбіновані засоби. НПЗЗ другої лінії – «Метамизол» ( «Анальгін», «Баралгин», «Спазмалгон»). Більш сучасні препарати містять селективні НПЗП – «Мелоксикам» і «Німесулід».

Не слід у великих дозах і тривало застосовувати будь-які нестероїдні протизапальні засоби. Оптимальна тривалість лікування одним НПЗП – від 3 до 5 днів поспіль. Короткий курс лікування не призводить до появи серйозних негативних ефектів.

особливості застосування

Лікарський препарат Диклофенак не слід наносити:

 • на слизову оболонку рота, носа, очей і відкриті рани;
 • в разі тривалого перебування під прямими сонячними променями;
 • при накладенні повітронепроникних (оклюзійних) пов’язок;
 • в надмірних кількостях на велику ділянку чутливої ​​шкіри протягом тривалого часу.

Якщо Диклофенак використовується спільно з іншими лікарськими засобами, тоді необхідно враховувати сумарну добову дозу діючої речовини диклофенаку натрію.

Випадки, в яких застосовують препарат

Гель Диклофенак використовується для лікування запальних і дегенеративно-дистрофічних захворювань суглобів і хребта. Показаннями до його застосування є такі патології:

 • артрит – ревматоїдний, реактивний, подагричний, псоріатичний;
 • деформуючий остеоартроз;
 • радикуліт;
 • спондилоартроз;
 • бурсит, синовіт;
 • тендиніт, тендовагініт;
 • люмбаго, ішіас;
 • остеохондроз;
 • дорсалгія, артралгія, міалгія, невралгія.

Зовнішній засіб використовується в постопераційному періоді, а також при переломах, вивихах, розривах м’язів, ушкодженнях зв’язкового-суглобового апарату.

Передозування

Більша частина компонентів препарату (при зовнішньому використанні) локалізується на поверхні шкіри, в кров потрапляє мала частина. Тому випадки розвитку передозування малоймовірні.

Але при випадковому попаданні мазі на слизову або при ковтанні спостерігається наступна реакція організму:

 • нервова збудливість і агресія;
 • головні болі і порушення орієнтації в просторі;
 • судорожне скорочення м’язів
 • різке загострення патологій нирок або печінки;
 • збої в диханні;
 • каламутність зору і шум у вухах;
 • болю в області серця, скачки тиску і серцевих скорочень;
 • болю в животі, блювота, метеоризм.

Диклофенак мазь: для чого застосовується, інструкція із застосування (18)

При попаданні мазі в травний тракт потрібне термінове промивання шлунка і прийом активованого вугілля (апаратне очищення крові неефективне). Далі необхідно спостереження за потерпілим, при погіршенні самопочуття викликати невідкладну допомогу.

FAQs

Що лікує диклак? ›

Фармакотерапевтична група Засоби, що застосовуються місцево при суглобовому і м'язовому болю.

Який механізм дії диклофенаку натрію? ›

Має протизапальну, анальгезуючу та жарознижувальну активність. Механізмом дії є пригнічення синтезу простагландинів за рахунокінгібування ферменту простагландинсинтетази.

Як правильно колоти Диклофенак? ›

Доза зазвичай становить 75 мг (1 ампула) на добу, яку слід вводити шляхом глибокої ін'єкції у верхній зовнішній сектор великого сідничного м'яза. У тяжких випадках добову дозу можна збільшити до 2 ін'єкцій по 75 мг, між якими слід витримати інтервал у кілька годин (по 1 ін'єкції в кожну сідницю).

Для чого диклофенак натрію? ›

ДИКЛОФЕНАК НАТРІЮ, інструкція, застосування препарату ДИКЛОФЕНАК НАТРІЮ Супозиторії ректальні по 0,05 г № 10 (5х2) у контурних чарункових упаковках Показання: Запальні та дегенеративні захворювання суглобів, позасуглобові прояви ревматизму, посттравматичний та післяопераційний набряк і запальний процес.

Скільки можна колоти диклак? ›

Загальна рекомендація – дозу слід підбирати індивідуально і застосовувати найменшу ефективну дозу впродовж найкоротшого часу. Препарат Диклак®, розчин для ін'єкцій, не слід застосовувати довше 2 днів; у разі необхідності лікування можна продовжити таблетками Диклак®.

Для чого мазь Німід? ›

Місцеве лікування патологічних станів опорно-рухового апарату, що характеризуються болем, запаленням та скутістю рухів, таких як остеоартрит, періартрит, посттравматичний тендиніт, тендосиновіти, розтягнення м'язів, тяжкі фізичні навантаження на суглоби.

Який механізм лежить в основі антигіпертензивної дії еналаприлу? ›

Гальмування перетворення неактивного ангіотензину І в ангіотензин ІІ — основна ланка в механізмі антигіпертензивної дії еналаприлу як інгібітора АПФ. Внаслідок зниження концентрації ангіотензину ІІ в плазмі крові відбувається вазодилатація та зниження АТ.

Яка з вказаних фармакологічних груп препаратів антигіпертензивної дії протипоказана для хворих з бронхіальною астмою? ›

46. Який з вказаних фармакологічних груп препаратів антигіпертензивної дії протипоказаний для хворих з бронхиальною асмою? β- адреноблокатори протипоказані при бронхіальній астмі. Вірна відповідь А.

Як використовувати свічки диклофенак? ›

Диклофенак свічки: як приймати препарат

Супозиторії потрібно вводити у пряму кишку якомога глибше, бажано після очищення кишечнику. Початкова доза зазвичай становить 100-150 мг на добу. При невиражених симптомах, а також при тривалій терапії достатньо дози 75-100 мг/добу. Добову дозу розподіляти на 2-3 прийоми.

Як колоти Диклоберл? ›

Лікування препаратом Диклоберл® N 75 слід здійснювати у вигляді однократної ін'єкції. У разі необхідності лікування можна продовжити, застосовуючи лікарські форми для перорального або ректального введення. Загальна доза не має перевищувати 150 мг, навіть у день ін'єкції. В/м ін'єкція.

Для чого колять диклофенак? ›

Диклофенак натрію, розчин для ін'єкцій в ампулах особливо необхідний для початку лікування запальних та дегенеративних ревматичних хвороб та больового стану внаслідок запалення неревматичного походження.

Як колоти Вольтарен? ›

Спосіб застосування і дози. Препарат застосовують у дорослих пацієнтів. Препарат вводять внутрішньом'язово шляхом глибокої ін'єкції в сідничну ділянку. Не треба застосовувати ін'єкції Вольт арену більше 2-х днів поспіль.

Що лікує диклофенак мазь? ›

Показання. Місцеве лікування болю та запалення суглобів, м'язів, зв'язок та сухожиль ревматичного або травматичного походження. Протипоказання. Підвищена чутливість до диклофенаку або до інших компонентів препарату.

Що лікує Диклофенак гель? ›

Зменшує біль та набряк у суглобах, сприяє скороченню періоду поновлення функцій ушкоджених суглобів, зв'язок, сухожиль і м'язів. При застосуванні у вигляді гелю диклофенак повільно резорбується, проникає до підшкірної жирової та м'язової тканини, суглобової капсули та синовіальної рідини.

Скільки коштує диклофенак? ›

Диклофенак-Тева розчин д/ін. 75 мг по 3 мл №5 (5х1) в амп. Диклофенак-Дарниця розчин д/ін.
...
Ціна на Диклофенак починається від 3.60.
НазваЦіна грн
Диклофенак таблетки по 0.05 г №103.60 грн
Диклофенак натрію капсули по 25 мг №30 (10х3)11.89 грн
22 more rows

Скільки часу можна колоти Олфен? ›

Тривалість парентерального застосування Олфен™-75 не має перевищувати 2 днів. Якщо це необхідно, лікування можна продовжити препаратами Олфен™-50 Лактаб, Олфен™-100 СР Депокапс, Олфен™-100 Ректокапс.

Як довго можна приймати диклофенак? ›

Дорослим і підліткам старше 15 років призначають, звичайно, по 25 – 50 мг 2 – 3 рази на день, іноді добову дозу збільшують до 100– 150 мг у 4 – 6 прийомів. Тривалість курсу лікування 40 днів. Курсова доза препарату від 3000 до 6000 мг.

Як приймати диклак? ›

При тривалій терапії, як правило, достатнім є застосування 1 таблетки (75 мг) на добу. Якщо симптоми захворювання найбільш виражені протягом ночі або вранці, Диклак® ID слід застосовувати ввечері. Максимальна добова доза становить 150 мг і її не слід перевищувати.

Що краще Німід чи Німесил? ›

Німід і Німесил – у чому відмінності? Строго кажучи, Німід і Німесил – це практично одне й те саме, оскільки обидва вони засновані на однаковій діючій речовині (німесуліді).

Як приймати порошок Німід? ›

Препарат приймають внутрішньо після їди. Для дорослих і дітей старше 12 років – по 1 саше (100 мг) 2 рази на добу – вранці та ввечері. Вміст саше слід розчинити перед застосуванням в 1 склянці теплої води і випити одразу. Максимальна тривалість лікування 15 днів.

Як правильно пити Німесил? ›

Німесил: як приймати препарат

Випити суспензію відразу після перемішування. Лікарський засіб Німесил® протипоказаний дітям віком до 12 років. Дорослі. 1 пакет (100 мг німесуліду) 2 рази на добу після їди.

Який механізм дії метопрололу? ›

Фармакодинаміка. Кардіоселективний b-блокатор, без власної симпатоміметичної та мембраностабілізуючої активності, діє переважно наb1-рецептори серця, меншою мірою – на b2-рецептори периферичних судин та бронхів. Виявляє антигіпертензивний, антиангінальний таанти аритмічний ефекти.

Для чого препарат Еналозид? ›

ЕНАЛОЗИД®, інструкція, застосування препарату ЕНАЛОЗИД® Таблетки (10 мг/12,5 мг) № 10х2 у контурних чарункових упаковках Показання: Артеріальна гіпертензія, хронічна серцева недостатність.

Який з антигіпертензивних препаратів відносіться до другої лінії? ›

До препаратів другого ряду відносяться: Периферичні альфа-1-адреноблокатори (доксазозин, празозин, теразозин, урапідил). Центральні альфа-2-адреноміметики (клонідин, метилдопа).

Який із наведених препаратів є препаратом вибору для лікування артеріальної гіпертензії під час вагітності? ›

Рівні АТ ≥160/110 мм рт. ст. тривалістю >15 хв вимагають негайного застосування антигіпертензивної терапії. Лабеталол в/в та ніфедипін перорально — препарати першої лінії для терапії при АГ у період вагітності.

Який з наведених препаратів протипоказаний при БА? ›

Седативні препарати під час тяжкого нападу БА протипоказані. Відхаркувальні засоби, особливо муколітики, можуть бути дуже корисними у терапії загострень БА. Сірчанокисла магнезія не ліквідує бронхоспазм, а посилює дегідратацію (при тяжкій формі БА, навпаки, проводять регідратацію), тому її не застосовують.

Який термін використовують для визначення взаємодії ліків що може призвести до зменшення чи повного припинення дії одного з лікарських засобів? ›

антагонізм — явище, коли під дією одного з препаратів дія іншого знижується або повністю зникає. Часто кінцевий ефект такої комбінації залежить від дози кожного препарату. Це використовується в токсикології (антидоти), а також для усунення або попередження побічних дій.

Як поставити свічку в попу? ›

Вводьте засіб повільно гострим кінцем якнайглибше. Визначте зручне для себе положення – лежачи на боці, стоячи, поставивши ногу на стілець, трохи присівши. Дорослій людині потрібно проштовхнути свічку у пряму кишку на глибину не менше 2,5 см, дітям – на 1,5-2,5 см. Ляжте і дочекайтеся поки ліки розтануть і всотаються.

Що лікують свічки Диклоберл? ›

ДИКЛОБЕРЛ® 100, інструкція, застосування препарату ДИКЛОБЕРЛ® 100 Супозиторії по 100 мг № 5 (5х1), № 10 (5х2) Показання: Запальні та дегенеративні захворювання суглобів, позасуглобові прояви ревматизму, посттравматичний та післяопераційний набряк і запальний процес.

Скільки треба колоти Диклоберл? ›

Дорослі. Препарат Диклоберл N 75, р-р для ін'єкцій, не застосовують довше 2 днів. У разі необхідності лікування можна продовжити таблетками або супозиторії Диклоберл.

Скільки раз на день можна колоти Диклоберл? ›

Як часто можна колоти Диклоберл? Добова норма анальгетика ампули Диклоберл (75 мг) вводиться за один раз. У разі крайньої необхідності доза введення може бути збільшено до 150 мг на добу. Тривалість курсу — не більше 2 діб.

Що лікує диклофенак натрію? ›

ДИКЛОФЕНАК НАТРІЮ, інструкція, застосування препарату ДИКЛОФЕНАК НАТРІЮ Супозиторії ректальні по 0,05 г № 10 (5х2) у контурних чарункових упаковках Показання: Запальні та дегенеративні захворювання суглобів, позасуглобові прояви ревматизму, посттравматичний та післяопераційний набряк і запальний процес.

Коли починає діяти диклофенак? ›

Після введення 75 мг диклофенаку шляхом внутрішньом'язової ін'єкції абсорбція починається негайно, а середні максимальні концентрації у плазмі, що становлять приблизно 2,5 мкг/мл (8 мкмоль/л), досягаються приблизно після 20 хв.

Як колоти наклофен? ›

Спосіб застосування та дози. Застосовується внутрішньом'язово. При сильному болю призначають по 75 мг (1 ампула) 1-2 рази на добу.

Скільки коштують уколи Вольтарен? ›

ВОЛЬТАРЕН розчин для ін'єкцій 75 мг/3 мл по 3 мл №5. Ціна від: 345.2 грн.

Як можна приймати Вольтарен? ›

Вольтарен: як приймати препарат

Таблетки бажано приймати перед вживанням їжі, запиваючи рідиною, їх не можна ділити або розжовувати. Початкова доза зазвичай становить 100–150 мг на добу. При невиражених симптомах, а також при тривалій терапії достатньо дози 75–100мг/добу. Добову дозурозподіляютьна 2–3 прийоми.

Як колоти Олфен? ›

Звичайною разовою дозою препарату є вміст 1 ампули (тобто 75 мг диклофенаку натрію), який вводиться внутрішньом'язово 1 раз на добу шляхом глибокої ін'єкції у верхній зовнішній квадрант сідничного м'яза. Розчин має бути використаний відразу після відкриття ампули.

Яка ціна диклофенак гель? ›

Ціна на Диклофенак гель 5 % по 50 г у тубах починається від 57.00 грн.

Що лікує мазь індометацин? ›

– місцеве симптоматичне лікування запалення, болю та набряку при посттравматичних ураженнях опорно-рухового апарату – розтягнень, вивихів, забоїв. Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату.

Яка ціна таблеток диклофенак? ›

Ціна на Диклофенак таблетки по 0.05 г №10 починається від 3.60 грн.

Videos

1. Лучшие вагинальные свечи от воспаления
(Svetulka.Ru)
2. Диклофенак, диклоберл, вольтарен, диклак, наклофен, олфен, раптен, аргетт, диклодев, диклосейф.
(Аптека Online)
3. ЛЕВОМЕКОЛЬ лучшая мазь за копейки, избавит от многих БОЛЕЗНЕЙ Нанесла на вату и прикладываю на НОЧЬ
(Марина Жукова)
4. Нимид гель описание и инструкция - КРУПНЫЙ ПЛАН *
(Pharm Expert)
5. Диклоберл супоз свечи описание и инструкция - КРУПНЫЙ ПЛАН *
(Pharm Expert)
6. Легендарный состав за копейки! Меновазин лечит остеохондроз, сердце ,сосуды и даже…
(Здоровье и Долголетие)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Stevie Stamm

Last Updated: 12/19/2022

Views: 6491

Rating: 5 / 5 (60 voted)

Reviews: 83% of readers found this page helpful

Author information

Name: Stevie Stamm

Birthday: 1996-06-22

Address: Apt. 419 4200 Sipes Estate, East Delmerview, WY 05617

Phone: +342332224300

Job: Future Advertising Analyst

Hobby: Leather crafting, Puzzles, Leather crafting, scrapbook, Urban exploration, Cabaret, Skateboarding

Introduction: My name is Stevie Stamm, I am a colorful, sparkling, splendid, vast, open, hilarious, tender person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.