Крок 2. Загальна лікарська підготовка. 2006 - 2007 (2023)

2. Хірургічний профіль

1

Хворий К., 27 р.,скаржиться на гострий біль у груднійклітці зліва, який посилюється при кашлюі глибокому диханні, сухий надсаднийкашель, гарячку до 37,5°С. При оглядівиявлено відставання лівої половинигрудної клітки в акті дихання. Приперкусії над легенями ясний легеневийзвук. При аускультації зліва чути шумтертя плеври, що не змінюється післякашлю. На Ro-грамі – зменшення рухливостілівого купола діафрагми. Який попереднійдіагноз?

@Лівобічний сухийплеврит

Лівобічна міжребернаневралгія

Стенокардія

Сухий перикардит

Ексудативнийплеврит

#

2

Хлопчик, 10 років,госпіталізований після падіння лівимпідребер’ям на бордюр. В свідомості,блідий, скаржиться на болі в животі зірадіацією в ліве надпліччя. При пальпаціїживота позитивні симптоми Вейнерта таКуленкампфа. Пульс 110 за 1 хв., АТ 100/600 ммрт. ст., лейкоцитоз 2,1 Г/л. Ваш діагноз?

@Розривселезінки, внутрішньочеревна кровотеча

Розрив товстоїкишки, перитоніт

Розрив лівої нирки,заочеревинна гематома

Розрив лівоїлегені, лівобічний гемоторакс

Розрив шлунку,перитоніт

#

3

Дитина, 4 міс,поступила в хірургічне відділення через8 годин з приступом неспокою протягом2-3 хв з інтервалами 10 хв., відмічаласьодноразова блювота. Стан дитини важкий.При пальпації живіт м’який, в правомупідребер’ї визначається пухлинопобібнеутворення. При ректальному огляді – напальці кров. Ваш діагноз?

@Ілеоцекальнаінвагінація

Шлунково-кишковакровотеча

Пухлина Вільмса

Глистна інвазія

Пілоростеноз

#

4

Хвора скаржитьсяна біль в горлі зліва, біль в лівомувусі, підвищення t до 39°С, гугнявістьголосу. Хворіє 6 днів. Виражений трізм.Голова нахилена на ліве плече. Припухлість,гіперемія, інфільтрація лівої половиним’якого піднебіння. Защелепні лімфовузлизліва різко болісні при пальпації. ІншіЛОР-органи в нормі. Який діагноз?

@Паратонзилярнийабсцес зліва

Заглотковий абсцес

Парафарингеальнафлегмона зліва

Гострий гнійнийлімфаденіт зліва

Флегмона шиї зліва

#

5

Хвора, 25 років,хворіє на ангіни з t° тіла до 39°С по 3-4рази на рік. Турбує також біль в суглобахпісля кожної ангіни. При фарингоскопіїпіднебінні мигдалики ІІ ступеню, рихлі,спаяні з піднебінними дужками, в лакунахрідкий гній. Позитивні симптоми Гізе,Зака, Преображенського. Защелепнілімфовузли збільшені, безболісні.Діагноз?

@Хронічнийдекомпенсований тонзиліт

Хронічнийгіпертрофічний фарингіт

Фарингомікоз

Гіпертрофіяпіднебінних мигдаликів

Хронічнийкомпенсований тонзиліт

#

6

У дитини 2 років,t°-41°С, погіршене дихання, гугнявістьголосу, відмова від їжі. Впродовж 9 днівявища риніту. Асиметрії м’якогопіднебіння немає. Гіперемія та вибуханнязадньої стінки глотки сферичної форми,більше справа. По передньому краюкивального м’язу за кутом нижньоїщелепи болісна при пальпації припухлість.Який діагноз?

@Заглотковий абсцес

Дифтерія ротоглотки

Правостороннійпаратонзилярний абсцес

Аденофлегмона шиїсправа

Правостороннійпаратонзиліт

#

7

Хвора 52 р. скаржитьсяна сильні болі у прямій кишці та незначнівиділення крові при акті дефекації.Хворіє біля року. Протягом останніх 5років страждає закрепами. Об’єктивно:по задній комісурі анального каналудефект 0,7 х 0,5 см зі щільними краями, днопокрито грануляціями з фібринознимнашаруванням. Сфінктер різко спазмований.Поставте клінічний діагноз.

@Хронічна анальнатріщина

Зовнішній геморой

Поліп анальногоканалу

Гострий підслизовийпарапроктит

Гострокінцевіканділоми анального каналу

#

8

Хворий К.,госпіталізований з нападами судом.Багато років страждає виразкою ДПК. Востанній місяць відмічає щоденнублювоту, схуд на 15 кг. Об’єктивно: Хворийвиснажений. Язик сухий. В епігастральнійділянці визначається “шум плеску”.Нижня межа шлунку на рівні гребінцевоїлінії. Лабораторно: загальний білок 43г/л; К - 2,1 ммоль/л, Na - 118 ммоль/л, Ca - 1,6ммоль/л, хлориди - 82 ммоль/л, гематокрит- 64%. Визначте попередній діагноз?

@Декомпенсованийстеноз воротаря

Кровоточива виразкаДПК

Субкомпенсованийстеноз воротаря

Малігнізованавиразка шлунку

Компенсованийстеноз воротаря

#

9

Хворий Н., 53 років,поступив зі скаргами на переймоподібніболі в животі, блювоту, затримку стільцяі газів. Стан хворого важкий. Пульс - 110за 1 хв. Язик сухий. Живіт щадиться придиханні, піддутий, асиметричний.Перкуторно – тимпаніт, перистальтикаокремими, видимими хвилями. Позитивнийс-м Валя. С-м Щоткіна-Блюмберга слабопозитивний. Який ваш діагноз?

@Кишкова непрохідність

Гострий холецистит

Мезентеріальнийтромбоз

Гострий апендицит

Гострий панкреатит

#

10

Хворий К. 47 р.,скаржиться на інтенсивні болі в животі,слабкість, затримку стільця і газів.Захворів 1,5 год. тому. Болі з’явилисьраптово в епігастрії та правомупідребір’ї, та розповсюдилися по всьомуживоту. Т=37,8°С, Пульс - 60 за 1 хв., слабкогонаповнення. Язик сухий. Живіт припальпації напружений, болючий на всьомупротязі. Позитивні перитонеальнісимптоми. Печінкова тупість невизначається. Який діагноз у хворого?

@Перфоративнавиразка.

Кишкова непрохідність.

Гострий панкреатит.

Гострий холецистит.

Мезентеріальнийтромбоз.

#

11

Хвора Л., 49 років,госпіталізована зі скаргами на слабість,жовтяницю, сверблячку шкіри. Захворіла2,5 місяці тому, з’явилася трясовиця ізпідвищенням температури до 39°С, через2 тижні – наростаюча жовтяниця. Припоступленні – значна жовтяниця. Печінкане пальпується. Жовчний міхур збільшений,не болючий. Білірубін крові 190 мкмоль/л,за рахунок прямого. Кал ахолічний.Ймовірна причина жовтяниці у хворої?

@Механічна жовтяниця

Гемолітичнажовтяниця

Хвороба Жильбера

Паренхіматознажовтяниця

Синдром Каролі

#

12

Хвора Н., 64 років,поступила в хірургічне відділення зскаргами на жовтяницю та ниючі болі вправому підребіррі. Об-но: шкірні покривиіктеричні, сліди розчухів на тілі.Жовчний міхур збільшений в р-рах,напружений. В крові рівень загальногобілірубіну складає 92,4 мкмоль/л (прямий– 64,1; непрямий – 29,3), холестерину - 20,3ммоль/л, активність лужної фосфатази -4,4 ммоль/год·л. Яка ймовірна причинажовтяниці?

@Механічна жовтяниця

Гемолітичнажовтяниця

Паренхіматознажовтяниця

Синдром Каролі

Хвороба Жильбера

#

13

Хвора В., 50 років,скаржиться на важкість та тупий біль вправому підребір’ї, нудоту, блювоту,раптове підвищення температури до 38°С.Хворіє 2 дні. В анамнезі – ЖКХ,холедохолітіаз. Об-но: шкірні покривипомірно іктеричні. Жовчний міхурзбільшений в р-рах, не болючий. Живітпомірно напружений та болючий в правомупідребер’ї. С-мів подразнення очеревининемає. Н/край печінки +2 см з під реберноїдуги, болючий. Ваш попередній діагноз?

@Гнійний холангіт

Гемолітичнажовтяниця

Паренхіматознажовтяниця

Синдром Каролі

Хвороба Жильбера

#

14

Робочий хімзаводу,працюючи з агресивною рідиною, понеобережності вилив її собі на спецодяг,отримавши хімічний опік правого стегната гомілки. Після зняття одягу виявлено:на передньо-внутрішній поверхні правогостегна, передній поверхні правої гомілкиз переходом на тил стопи ділянкижовтаво-сірого кольору, місцями обривкиепідермісу. Тактильна та больовагіпестезія уражених ділянок шкіри. Зчого розпочати невідкладну допомогупотерпілому?

@Промиванняпроточною водою

Обробка етиловимспитром

Введення наркотичниханальгетиків

Накладанняасептичної пов’язки

Накладання жировихпов’язок

#

15

У приймальневідділення доставлений потерпілий зопіком полум’ям ІІІА-Б–ІV ст. обличчя,шиї, передньої поверхні грудної клітки.Волосся у ніздрях обгоріло, слизовагуб, язик сіро-білого кольору. Голосхриплий, дихання часте, поверхневе;“трубний кашель”, що супроводжуєтьсявиділенням харкотиння з домішкамикіптяви. Під час транспортування увідділення інтенсивної терапії почалинаростати явища дихальної недостатності.Яка невідкладна допомога?

@Інтубація трахеїта ШВЛ

Трахеостомія

Введення бронхолітиків

Введення дихальниханалептиків

Інгаляція зволоженогокисню

#

16

Через 5 годин післяопіку полум’ям електричної дуги ухворого на обличчі та кистях визначаютьсянабряк, в’ялі пухирі, місцями розірванийепідерміс, дно рани білісувато-сіре,суховате, чутливість знижена. На 4-мутижні в ділянках опіків утворився тонкийсвіжоепітелізований рубець. Якогоступеню опіки були у хворого ?

@ІІІА ступеню

ІІ ступеню

ІІІБ ступеню

І ступеню

ІV ступеню

#

17

Хворий, 20 років,звернувся до хірурга через 5 год. післяотримання опіку окропом лівогопередпліччя. Об-но: на ділянці 17x10 смбули виявлені в’ялі пухирі, місцямирозірваний і зсунутий епідерміс, днорани білісувато-сіре, суховате, больовачутливість знижена. Після лікуванняпов’язками з розчином фурациліну, злевосіном, з гіпрозолем, на 29-ту добупісля опіку некротичний струп відділився,в ділянці опіку рожевий поверхневийрубець. Якого ступеню опік був у хворого?

@ІІІА ступеню

ІІ ступеню

ІІІБ ступеню

І ступеню

ІV ступеню

#

18

Хвора 21 року,скаржиться на наявність болючогоутворення в лівій молочній залозі,набряк, підвищення температури до37,4°С. Годує груддю 2,5 місяці. Хворієтиждень. Об-но: в верхньо-медіальномуквадранті лівої молочної залозипухлиноподібне утворення до 4 см вдіаметрі, щільне, болюче при пальпації,малорухоме з набряком та слабкоюгіперемією навколо. Інтраопераційно:інфільтрат з багатьма гнійно-некротичнимиутвореннями 3-6 мм в діаметрі. Діагноз?

@Апостематозниймастит

Фіброаденома

Інтестиціальниймастит

Фіброзно-кистознамастопатія

Рак молочної залози

#

19

У хворого 35 роківпісля пошкодження долоні дротом, на 5-удобу з’явилися сильні болі в кисті.Рухі пальцями обмеженні та болючі.Температура до 38°С. Об-но: набряк вділянці 1-го пальця та по променевомукраю тильної і долонної поверхні кисті,згладженість долонної шкірної складки.При пальпації різка біль, напруженнятканин, флюктуація. Виберіть правильнийдіагноз.

@Флегмона тенара

Флегмона гіпотенара

Комісуральнафлегмона

Перехресна флегмона

Флегмона долонногопростору

#

20

Хвора 49 роківскаржиться на розпираючий біль в литках,синюшність шкіри та набряк ступні ігомілки, який з’явився тиждень назад.Температура тіла 37,4°С. Гомілка в середнійта нижній третині збільшена в об’єміна 5 см. Шкіра гомілки та ступні напружена,лискуча, ціанотична, місцева гіпертермія.При пальпації гомілки – різка болючість.Пульс на артеріях стоп задовільний.Поставте діагноз.

@Гострий тромбофлебіт

Облітеруючийатеросклероз

Хвороба Рейно

Хвороба Бюргера

Облітеруючийендартеріїт

#

21

Хворий34 років звернувся на приймальне відділеннязі скаргами на підвищення температуритіла до 38,5°С, біль в прямій кишці і вобласті лівої сідниці, який підсилюєтьсяпід час дефекації. На протязі 6 роківхворіє на хронічну анальну тріщіну. Приогляді хворого на лівій сідниці, біляанальної ділянки визначається ділянканабряку та гіперемії 5 х 3 см з флюктуацієюв центрі. Лейкоцити крові: 14,5 х 109/л;палочкоядерні – 14%. Яка лікувальнатактика є найбільш адекватною?

@Розкриття тадренування гнійника

Електрофорез

УВЧ

Консервативнелікування

Амбулаторнеспостереження

#

22

Хвора 32 років,скаржиться на сильні болі та виділенняяскраво-червоної крові при акті дефекації.Хворіє близько року. Протягом останніх5 років страждає закрепами. Об'єктивно:по задній комісурі анального каналудефект 0,8x0,5 см зі щільними краями, днопокрито грануляціями з фібринознимнашаруванням. Сфінктер різко спазмований.Який найбільш ймовірний діагноз?

@Хронічна передняанальна тріщина

Хронічна задняанальна тріщина

Поліп анальногоканалу

Гострий підслизовийпарапроктит

Гострокінцевікондиломи анального каналу

#

23

Хворий А., 45 років,госпіталізований зі скаргами на більу верхній половині живота оперізуючогохарактеру після прийому великої кількостіїжі, особливо ввечері, відрижку повітрям,підвищене слиновиділення, здуття живота,проноси. Зловживає алкоголем. Об’єктивно:астенічної тілобудови. Шкіра бліда,волога. Язик сухий, обкладений білимнашаруванням. Живіт здутий, болючістьв т. Дежардена, Губергіца, Мейо-Робсона.Дихальні тести з 13С – лактозою (20%, з 13С– крохмалем (10%, з 13С – тригліцеридами(23% Ваш попередній діагноз?

@Хронічнийалкогольний панкреатит із зовнішньосекреторноюнедостатністю

Гострий панкреатит

Пухлина підшлунковоїзалози

Хронічний холецистит

Хронічнийпаренхіматозний панкреатит ізвнутрішньосекретоною недостатністю

#

24

ХвораД., 42 р., госпіталізована у проктологічневідділення зі скаргами на гострийінтенсивний біль в ділянці задньогопроходу, що підсилюється під часдефекації, загальну слабкість, сухістьв роті. Хворіє протягом 2-ох діб. Об'єктивно:в правій частині перианальної ділянкивідмічається гіперемія, набряклістьта кулеподібне випинання шкіри;пальпаторно – вираженя болючість тафлюктуація. Температура тіла 39,2°С.Лабораторно: лейкоцити 14,2х109/л,паличкоядерні нейтрофіли – 15%. Якулікувальну тактику найбільш доцільнозастосувати у даному випадку?

@Оперативневтручання

Консервативнелікування

Динамічнеспостереження

Перевід угастроентерологічне відділення

Перевід угінекологічне відділення.

#

25

Хворий П., 62 р.поступив у клініку із скаргами на кашель,кровохаркання, задуху, болі в правійполовині грудної клітки. Рентгенологічнона прямій рентгенограмі справа у верхнійдолі - затемнення 3х3 см з розпадом. Якийдодатковий метод обстеження слідпризначити хворому для підтвердженнядіагнозу?

@Комп’ютернатомографія

Бронхоскопія

Цитологічнедослідження харкотиння

Діагностичнаторакотомія

Спірографія

#

26

Хворий К. 45 років,тиждень тому переніс операцію на серці,загальний стан погіршився, турбуютьзадуха в спокої, біль за грудиною зірадіацією в шию, виражена слабкість,гектична температура. Об-но: границісерця розширені, відзначається ослабленняверхівкового поштовху. Аускультативно- шум тертя перикарду. Поставте правильнийдіагноз.

@Гострий перикардит

Гостра аневризмасерця

Інфаркт міокарду

Гостра міогеннадилятація серця

Тромбоемболіялегеневої артерії

#

27

Хворий К. 25 років,з ножовим пораненням в грудну кліткузліва. Об-но: пульс 120 за 1 хв. визначаєтьсятільки на сонних артеріях, слабкогонаповнення, АТ 50/20 мм рт. ст. задуха,аускультативно серцеві тони глухі,дихання з обох боків везикулярнеослаблене. Поставте правильний діагноз.

@Ножове пораненнясерця

Ножове пораненняправої легені

Ножове пораненнялівої легені

Різана рані грудноїстінки

Лівобічнийгемоторакс

#

28

Хвора 37 років,доставлена клініку через 50 хв. післяотримання ножового поранення, ранарозташована в ділянці серця. Об-но: хворабліда, різко загальмована, АТ 60/20 мм рт.ст., межі серця розширені, аускультативно– серцеві тони глухі. Ваші дії?

@Невідкладнаторакотомія з видаленням гемоперикардуі ушиванням рани серця.

Проведенняінтенсивної протишокової терапії

Проведенняінтенсивної протишокової терапії зпослідуючим оперативним втручанням

Проведенняпротишокової терапії з одночаснимвиконанням торакоскопії

Рентгенографіягрудної клітини

#

29

Хворий М.,госпіталізований через 7 діб післяотримання закритої травми живота.Напередодні у хворого раптово з’явивсярізкий біль у лівому підребер’ї . Об-но:загальний стан тяжкий, пульс – 120 за 1хв., АТ – 60/40 мм.рт.ст., живіт здутий,напружений, там же визначаєтьсяпритуплення перкуторного звуку. Вашпопередній діагноз?

@Двомоментнийрозрив селезінки

Розрив селезінки

Розрив печінки

Розрив порожнистогооргану

Зростаючазаочеревинна гематома

#

30

Хворий М., 30 років,звернувся до сімейного лікаря через 2міс після операції з приводу відкритогоперелому плечової кістки. При оглядістан хворого задовільний, в ділянціопераційної рани є нориця з незначнимгнійним виділенням, почервоніння,флюктуація. Яке ускладнення виникло ухворого в післяопераційному періоді?

@Післятравматичнийостеомієліт

Гематогеннийостеомієліт

Нагноєння рани

Післятравматичнафлегмона

Лігатурна нориця

#

31

Хворий скаржитьсяна біль у правій половині грудної клітки,задуху, кашель з виділенням значноїкількості гнійної мокроти. Об-но: ціанозшкіри, ЧСС 116 за 1 хв., t тіла – 39,8°С, праваполовина грудної клітки відстає в актідихання, притуплення перкуторного звукута ослаблення дихання справа.Рентгенологічно – гомогенне затемненняправого гемітораксу. Ваш діагноз?

@Емпієма плеври

Абсцес правоїлегені

Правобічнийпневмоторакс

Бронхоектатичнахвороба

Правобічнийексудативний плеврит

#

32

Хворий, доставленийпісля ДТП, скаржиться на біль у груднійклітці зліва, кашель, кровохаркання,задуху. Об-но: підшкірна емфізема, ціанозшкіри, ЧСС 98 за 1 хв., аускультативнодихання ослаблене зліва, пошкодженняреберного каркасу не виявлено,рентгенологічно спостерігається смужкаповітря вздовж трахеї, лівобічнийпневмоторакс. Ваш діагноз?

@Розрив лівогоголовного бронха

Розрив стравоходу

Абсцес легені зперфорацією

Розрив лівогокупола діафрагми

Піопневмоторакс

#

33

Після перенесеноїГРВІ у хворої посилився біль у груднійклітці зліва, з’явився кашель з виділеннямвеликої кількості гнійної мокротиОб-но: дихання в нижніх відділах грудноїклітки зліва ослаблене, притупленняперкуторного звуку, ЧСС 106 за 1 хв., t тіла– 38°С, рентгенологічно визначаєтьсягомогенне затемнення нижньої долі лівоїлегені. Ваш діагноз?

@Абсцес лівоїлегені

Емпієма плеври

Лівобічнийпневмоторакс

Бронхоектатичнахвороба

Лівобічнийексудативний плеврит

#

34

Хвора 40 років,скаржиться на випинання по переднійповерхні шиї протягом 5 років, пульс 72за 1 хв., АТ -110/70мм рт. ст., в правій доліпальпується рухомий вузол 4x2 см, лівадоля не пальпується, основний обмін+6%. Поставте правильний діагноз.

@Вузловий еутиреоїднийзоб

Вузловийгіпертиреоїдний зоб

Тиреоїдит Ріделя

Змішаний еутиреоїднийзоб

Серединна кисташиї

#

35

Хвора 30 років, заостанні 3-4 тижні відзначає швидкий рісті ущільнення щитовидної залози, скаржитьсяна швидку втомлюваність, пульс 62 уд. вхв., ритмічний, АТ-120/80мм рт. ст., Щитовидназалоза рівномірно збільшена з чіткимиконтурами, щільна, дрібно бугриста,зміщується при ковтанні, з оточуючимитканинами не зв’язана. Поставтеправильний діагноз.

@Аутоімуннийтиреоідит

Вузловийгіпертиреоїдний зоб

Тиреоїдит Ріделя

Вузловий еутиреоїднийзоб

Серединна кісташиї

#

36

У хворого 40 роківраптово з’явився біль у лівій половинігруді, задуха. Об-но: стан середньогоступеня тяжкості, пульс - 110 уд. за 1 хв,АТ 90/60 мм рт. ст., дихання зліва невислуховується. При рентгенографіїгрудної клітини - колапс лівої легенідо 1/2. Яке лікування потрібно призначитихворому?

@Пасивне дренуванняплевральної порожнини

Покій, розсмоктуючатерапія

Плевральні пункції

Оперативне лікування

Активне дренуванняплевральної порожнини

#

37

Хворий 32 роківпоступив у хірургічне відділення через6 годин з моменту захворювання з діагнозом:спонтанний пневмоторакс. Лікування задопомогою пасивного дренуванняплевральної порожнини впродовж 3 дібефекту не дало. Яке дослідження найбільшдостовірно дозволить виявити причинувідсутності ефекту від лікування?

@Торакоскопія

Бронхографія

Оглядоварентгенографія грудної клітини

Бронхоскопія

УЗД

#

38

Хворий А., скаржитьсяна біль у лівому підребер’ї, загальнуслабкість. Годину тому впав лівим бокомна рейку. Об’єктивно: блідість шкірита слизових оболонок, холодний піт,пульс 100 за 1 хв., АТ 85/55 мм рт. ст. Болючістьта незначне напруження м’язів в лівомупідребер’ї. Там же слабо позитивнийсимптом Щоткіна- Блюмберга. Встановітьдіагноз?

@Розрив селезінки,внутрішньочеревна кровотеча

Субкапсулярнийрозрив селезінки

Розрив товстоїкишки. Каловий перитоніт

Пошкодження нирки

Закрита травмачеревної порожнини

#

39

Хворий В., 40 років,скаржиться на біль у правій половинігрудної клітки, задуху, кашель,головокружіння. Годину тому упав змотоцикла та ударився правою частиноюгрудної клітки. Об-но: шкіра та видиміслизові бліді, АТ-90/60 мм рт. ст., Ps 100 за 1хв., у грудній клітці справа диханняослаблене, перкуторно – тупість в нижніхвідділах. Ваш попередній діагноз?

@Правобічнийгемоторакс

Правобічнийзакритий пневмоторакс

Перелом реберсправа

Правобічнийнапружений пневмоторакс

Правобічнийпіопневмоторакс

#

40

ХворийА. 40 років, доставлений в приймальневідділення зі скаргами на різкий більза грудиною, одноразову блювоту. Відомо,що за 2 години перед поступленням з метоюсамогубства випив 200 мл. Кислоти. Через2 доби стан хворого погіршився температура39,0°Cпосилився біль за грудиною. Аналізкрові: Л - 10x109/л,зсув лейкоцитарної формули вліво. Rtgконтур середостіння не чіткий. Якеускладнення виникло у хворого?

@Медіастиніт

Інфаркт міокарда

Перикардит

Абсцес легені

Аневризма аорти

#

41

У хворого Б. 31 року,на передній поверхні правого плеча 3місяці тому з’явилося округле утвореннянезначно болюче щільноеластичноїконсистенції на момент огляду утвореннясягає розміру кулака дорослої людини.Який діагноз найбільш ймовірний?

@Фібросаркома

Ліпома

Фіброма

Атерома

Гідроаденіт

#

42

Хворий І. 63 рокипоступив в приймальне відділення зіскаргами на слабість, запаморочення,блювоту масами темного кольору, чорнийстілець. Ендоскопічно діагностованокровоточиву виразку. Який стан найбільшймовірно розвинеться у хворого.

@Постгеморагічнаанемія

Серцева недостатність

Перитоніт

Гостра ниркованедостатність

Сепсис

#

43

Хворий 46 років,поступив в хірургічне відділення зіскаргами на різкий біль в животіоперізуючого характеру і блювоту, якане приносить полегшення. З анамнезувідомо, що зловживав алкоголем. О-но:іктеричність склер, тахікардія, підвищенняТ до 39,0°С, пальпаторно – розлита болючістьживота. Симптоми подразнення очеревинипозитивні. ЗАК – лейкоцитоз. Попереднійдіагноз?

@Гострий панкреатит

Гострий холецистит

Перфоративнавиразка ДПК

Хронічний гастрит

Хвороба Крона

#

44

Хвора М. 35 років.Поступила в приймальне відділенняонкодиспансеру зі скаргами на наявністьутворів в правій паховій ділянці.пальнпаторно – лімфовузли щільні,неболючі, нерухомі, спаяні між собою. 1місяць тому прооперована з приводумеланоми шкіри задньої поверхні правоїгомілки. Поставте попередній діагноз:

@М пухлини в паховілімфовузли

Неспецифічнийправобічний паховий лімфаденіт

Первинний сифіліс

Туб6еркульознеураження лімфовузлів

Пахова грижа

#

45

У приймальневідділення ЦРЛ поступив хворий Л. 40нроків, який тривалий час в станіалкогольного сп’яніння знаходився навулиці при температурі - 20°С, зі скаргамина біль в обох ступнях та їх затерпання.При огляді стоп виявлено їх блідість інабряк, на шкірі – числені міхурізаповнені серозним вмістом. Який ступіньвідмороження стоп у потерпілого?

@І і ІІ

І

ІІ

ІІІ

ІV

#

46

Хворий Н. 40 роківпоступив зі скаргами на сильнийрозпираючий біль в правому підребір’їз іррадіацією в підключичній ділянці,нудоту, лихоманку, Т 39,0°С. О-но: шкірніпокрива істеричні, язик сухий, обкладенийбілим налетом, тахікардія, симптомиМерфі. Кера позитивні. ЗАК – лейкоцитоз,знижені функціональні проби печінки.Ваш Діагноз?

@Холангіт

Гострий холецистит

Печінкова коліка

Виразка ДПК

Киста печінки

#

47

До хірурга звернувсяхворий М. 50 років зі скаргами напереповнення в надчеревній ділянці,біль, зригування шлунковим вмістом,масивну рвоту 2–3 рази на день. Попереднійдіагноз: стеноз пілоруса. Яка клінічнастадія стенозу пілоруса?

@ІІ – субкомпенсована

І – компенсована

ІІІ – частководекомпенсована

ІV – повністюдекомпенсована

#

(Video) Крок 2 и все что с ним связано в 2023 году

48

На прийом до хірургазвернувся хворий Д. 27 років. На спинівиявлено болючий інфільтрат, шкіра надним напружена в центрі інфільтратусиньо-червоного кольору, по перефіріїбліда. На поверхні декілька великихпустул, що зливаються з зоною некрозушкіри. Ваш діагноз?

@Карбункул

Абсцес

Флегмона

Гідроаденіт

Бешиха

#

49

В хірургічневідділення поступив хворий в станісептичного шоку. О-но: різко вираженагіпертермія, ЧД 25/хв., пульс 110/хв., ЧСС110/хв., АТ 105/70 мм.рт.ст., знижена артеріовенознарізниця по кисню. Хворий занепокоєний.Діурез адекватний. Яка фаза септичногошоку у хворого

@Гіпердинамічна

Період “холодноїгіпотензії”

Фаза незворотногошоку

Фаза зворотньогошоку

#

50

До хірурга звернувсяхворий Ж., 38 років, зі скаргами на рануна ампутованому дистальному відділіправої ступні, що не гоїться. З анамнезувідома. Що ампутація проводилась 4 місяцітому в зв’язку із відмороженням тканинступні. Що є причиною порушення загоєннярани?

@Неправильневизначення рівня ампутації

Запізно виконанаампутація

Наявність у хворогосупутньої виразки шлунку

Паління і зловживанняалкоголем

Неповноціннехарчування

#

51

Лікар оглядаючихвору 35 років з підозрою на переломлівого передпліччя виявив локальнуболючість в середній 1/3 передпліччя,гематому, крепітацію уламків. Передпліччянабрякле, деформована. Активні рухи впроменевозап’ястному суглобі відсутні.Який симптом вказує на наявністьперелому?

@Крепітація уламків

Гематома

Локальна болючість

Набряк ідеформація

Відсутність рухівв суглобі

#

52

Хворий 26 років,внаслідок транспортної травми отримаввідкритий перелом кісток лівої гомілки.На 8 добу з’явилась гнійна ексудація зрани. Яке ускладнення травми можнадопустити?

@Травматичнийостеомієліт

Нагноєння рани

Флегмона

Пере флебіт

Лімфангаїт

#

53

ХвораМ. 23 роки, поступила на приймальневідділення ЦРЛ через 2,5 години післяДТП. Хвора загальмована, колір шкіриблідий. На правому передпліччі рванікривавлячи рани, закритий переломправого плеча і стегна. Пульс – 110/хв.,АТ – 90/40 мм.рт.ст. Ер - 3,5x1012,Нb 100 г/л, почали виконувати протишоковізаходи. який кровозамінник розчин кращевикористати в цьому випадку?

@Стабізол

Желатиноль

5% р-н глюкози

Ацесоль

трисоль

#

54

Під час виробничихзборів, у літню пору при великій кількостіприсутніх, в малому за розмірами і поганопровітрюваному приміщенні, хвора Г.відчула раптове потемніння в очах,загальну слабість, головокружіння,нудоту, появу холодного поту, різкепобіління шкіри. Який патологічний станможливий у хворої?

@непритомність

Шок

Колапс

Кома

Психоемоційнийстрес

#

55

У хворої С. 37 роківна 10 день після розкриття флегмонилівого стегна різко погіршився загальнийстан. З’явилася жовтяниця склер ташкіри, прогресуюча анемія зі зсувомлейкоцитарної формули вліво. Репаративніі регенеративні процеси в рані сповільнені.Дослідження крові на бактеремію від’ємні.Яке ускладнення виникло у хворої?

@Септичний шок

Блискавичнийсепсис

Септикопіємія

Хронічний сепсис

Септицимія

#

56

На приймальнийпокій звернувся хворий 76 років на скаргина розпираючі болі внизу живота,неможливість сечрпуску. В анамнезі –аденома простати. Надайте невідкладнудопомогу хворому

@катетеризаціясечового міхура

Надлобкова пункціясечового міхура

ТУР

Відкрите оперативневтручання на передміхуровій залозі

В/в введенняспазмолітиків

#

57

Х-рапоступила в хірургічний відділ здіагнозом гострий гнійний мастит,якийбуло розкрито в умовах внутрішньовенногокаліпсолового наркозу. Перебіг операціїта вихід з наркозу без особливостей.Через 12 годин стан хворої погіршився,об'єктивно: шкіра суха, тепла, t0=380C,Ат 100/50 мм.рт.ст., пульс 123 уд/хв., частотадихання 39/хв, з'явились посмикуваннямімічних м'язів,пальців китиць.Лабораторніданні: кальцій крові 2,3 ммоль/л, калійкрові 4 ммоль/л, рН=7,5, рСО2 =22 мм.рт.ст.,бікарбонати крові 23 ммоль/л, хлор =95ммоль/л. Клінічна картина зумовлена

@Дихальним алкалозом

Гіпокальціємиєю

Гіпопаратеріозом

Набряком мозку

Гіпохлоремією

#

58

Жінка, 42 років,госпіталізована з скаргами на інтенсивнийприступоподібний біль в попереку іправій здухвинній ділянці, що іррадіюєв статеві губи, часте сечовипускання,нудоту. Болі з’явились раптово.Об’єктивно: живіт м’який, чутливий вправому підребер’ї. С-м Пастернацького(+) справа. Загальний аналіз сечі: питомавага-1016, білок-сліди, лейкоцити- 6-8 в полізору, еритроцити 12-16 в полі зору, свіжі.Якийдіагноз?

@Правобічна нирковаколька

Гострий правобічнийпієлонефрит

Гострий правобічнийаднексит

Гострий холецистит

Гострий аппендицит

#

59

42-річнажінка звернулася в приймальне відділенняіз скаргами на інтенсивний біль впопереку і правій здухвинній ділянці,що іррадіює в статеві губи, частесечовипускання, нудоту. Захворіла тригодини тому після фізичного навантаження.Об’єктивно: живіт м'який, дещо здутий,болючий в правій здухвинній ділянці ічутливий в правому підребер’ї. С-мПастернацького позитивний справа.Температура тіла - 37,30С.Загальний аналіз сечі: питома вага-1016, білок - сліди, лейкоцити 6-8 в полі/зору,еритроцити - 12-16 в полі зору, свіжі. Прихромоцистоскопії: індигокармін з лівогосечоводу виділився на 4 хвилині сильнимструменем, справа - на 10 хвилині слабкимструменем. Яка найбільш вірогіднапатологія, що зумовлює таку картину?

@Правобічна нирковаколька

Гострий правобічнийпієлонефрит

Гострий правобічнийаднексит

Гострий холецистит

Гострий аппендицит

#

60

Хвора 42 років,скаржиться на почащене болючесечовипускання, ниючий біль в правійполовині поперекової ділянки. Дизуріятурбує біля року. Неодноразово проведенікурси анти-бактеріальної терапії(ампіокс, доксициклін, уроантисептики)давали незначне і короткочасне покращення.При обстеженні виявлено помірно вираженийсимптом Пастернацького. На оглядовійрентгенограмі в проекції верхньогосегмента правої нирки визначаєтьсянегомогенна тінь підозріла на конкремент.На екскреторній урограмі - розширенняверхньої чашечки правої нирки без чіткихрівних контурів. З боку лівої ниркирентгенологічно змін не виявлено.Загальний аналіз сечі: реакція - кисла,білок - 0,33 г/л, лейкоцити – на 1/2 полязору, еритроцити - 6-7 в полі зору. Яканайбільш вірогідна патологія, що зумовлюєтаку картину?

@Камінь правоїнирки

Кавернознийтуберкульоз правої нирки

Правобічнийгідронефроз

Хронічний пієлонефрит

Хронічний цистит

#

61

В поліклінікузвернулися батьки хлопчика 2-х років зіскаргами на відсутність у дитини вкалитці правого яєчка. При оглядівиявляється гіпоплазія правої половиникалитки, яєчко відсутнє. Воно зменшенев розмірах, пальпується по ходу паховогоканалу, але в калитку не низводиться.Діагноз?

@Правобічнийкрипторхізм, пахова форма

Ретракція правогояєчка (псевдокрипторхізм)

Лівобічний монорхізм

Правобічнийкрипторхізм, черевна форма

Ектопія правогояєчка, лобкова форма

#

62

Хворий 58р., скаржитьсяна біль в правому підребер’ї та надчерев’їрізної інтенсивності. Відзначає втратуапетиту і похудіння. Об’єктивногепатомегалія, пальпується вузловийутвір в товщі печінки. При рентгеноскопіїгрудної клітки виявлено високе розміщеннякупола діафрагми справа. При УЗД органівчеревної порожнини виявлено дифузнезбільшення печінки і вогнище, яке займає5 та 6 сегменти. Лабораторна діагностика:? - фетопротеїн – 1000нм/мл. Який попереднійдіагноз у хворого?

@Рак печінки

Гемангіома печінки

Ехінококоз печінки

Метастаз в печінку

Вузловий цирозпечінки

#

63

Мужчина віком 35років скаржиться на постійний біль влівому стегні (усередині кістки) якийпісля відпочинку не припиняється.Невиражений біль почав турбувати 8місяців тому. Рентгенологічна картинахарактеризується нерівномірнимрозрідженням структури кістки без ознакосифікації, слабко вираженою реакцієюз боку окістя в дистальному метафізілівої стегнової кістки. Яка найбільшвірогідна патологія, що зумовлює такукартину?

@Центральнафібросаркома

Лімфосаркома

Хондросаркома

Саркома Юїнга

Юкстакортикальнасаркома

#

64

Хворий С., 64 роки,чол. скаржиться на забруднення проходженнятвердої їжі при ковтанні, яке ставвідмічати 4 місяці назад. В анамнезізахворювань не відмічено. Курить напротязі 30 років, алкоголь вживав часто.Об’єктивно: пониженого живлення. Живітм’який, не болючий, печінка не збільшена.Загальний аналіз крові без змін. ЛОР –огляд: без патології. Який попереднійдіагноз?

@Рак стравоходу

Ахалазія стравоходу

Хвороба Гантера(рубцевий медіастініт)

Лейкоплакіястравоходу

Пухлина середостіння

#

65

ХворийП., 17 років, чол. скаржиться на припухлістьта болі в нижній третині лівого стегна.4 місяці назад була травма лівого стегна.Лікувався без ефекту. Об’єктивно:припухлість в нижній третині лівогостегна, болюча при пальпації, ограниченнярухів в лівому колінному суглобі.Температура – 37,2° С. Ан. крові: л – 5,6x109/л, еритроцити 4,1 x1012/л,- гемоглобін – 130г/л, ШОЕ – 15 мм/год.Рентгенографія лівого стегна: в нижньомуметафізі лівого стегна визначаєтьсякілька вогнищ остеопорозу, відшаруванняперіосту у вигляді дашка. Який попереднійдіагноз?

@Остеогенна саркома

Остеомієліт.

Саркома Юїнга

Туберкульоз

Остеобластокластома

#

66

Батьки скаржатьсяна підвищену стомлюваність дитини 3років. Аускультативно над легеневоюартерією систолічний шум та мезадіастолічнийшум у 5-му міжребер'ї зправа. Прирентгенологічному дослідженні посиленнясудинного малюнку легенів, розширенняправої половини серця. ЕКГ – ознакигіпертрофії правого шлуночка тадіастолічного перенавантаження лівогошлуночка. Явищ легеневої гіпертензіїнемає. Про який кардіальний порок можнадумати?

@Передсерднийсептальний дефект

Дефект міжшлуночковоїперетинки

Відкрита артеріальнапротока

Тетрада Фалло

Коарктація аорти

#

67

У хворої, 19 років,з’явились - гострий біль у правійздухвинній області та дізурія. Приоб’єктивному дослідженні пальпуєтьсяпухлинне утворення розмірами 12х8смеластичної консистенції, рухливе,органна локалізація якого невідома.Про яку аномалію нирки слід думати уцьому випадку?

@Дистопія нирки

Рудиментарна нирка

Аплазія нирки

Гіпоплазія нирки

Губчата нирка

#

68

Хворий, 64 років,доставлений у приймальне відділеннямашиною швидкої невідкладної допомогизі скаргами на різкий біль у надлобковійобласті і неможливість самостійногосечовипускання. За добу до цього хворийзвернув увагу, що при сечовипусканніз’явились згустки крові, а сеча набулачервоного кольору. Раніше за медичноюдопомогою хворий не звертався. Якапричина гострої затримки сечовипускання?

@Гемотампонадасечового міхура

Ятрогенна травмауретри

Постгонорейнастриктура уретри

Аденома простати

Гострий орхоепідідіміт

#

69

У дитини 8 роківвиявлено потовщення країв повік обохочей, лусочки висівкоподібного характерубіля коренів вій, кон’юнктива усіхвіддлів у нормі, середовища очей прозорі,гострота зору обох очей 1,0, рефракціяеметропічна. При бактеріологічномудослідженні шкіри повік і кон’юнктивипатогенної флори не виявлено. Призагальному обстеженні виявлено хронічнезахворювання шлунково-кишкового тракту.Визначте механізм захворювання.

@Гіповітаміноз

Демодекоз

Не коригованіаномалії рефракції

Вроджені аномаліїповік

Ускладненняамбліопії

#

70

Хворий 40 роківскаржиться на зубний біль в ділянці 5зуба верхньої щелепи зліва. Через місяцьз початку зубного болю став відзначатипогіршення носового дихання на лівуполовину носа, зниження нюху, гнійнівиділення із лівої половини носа,головний біль, гунявість. При переднійриноскопії – зліва в середньому носовомуході гнійна смужка, почервоніння танабряк середньої носової раковини. Нарентгенографії біляносових синусів –зниження пневматизації лівоїверхньощелепної порожнини горизонтальнимрівнем на ? порожнини. Яка найбільшвірогідна патологія зумовлює такукартину?

@Хронічний лівобічнийодонтогенний гнійний гайморит

Хронічний лівобічнийполіпозний етмоїдит

Стороннє тілолівої пловини носа

Викривлення носовоїпорожнини

Хронічний сфеноїдит

#

71

Хлопчик 8 роківскаржиться на біль в грудному відділіхребта. Мати помічає схудність дитини,блідність, зниження апетиту, слабкістьі появу субфебрильної температури востанні 3 місяці. Об’єктивно: блідністьшкіри, ригідність м’язів спини, обмеженнярухів хребта, лейкоцитоз, ускореннняРОЕ, анемія. На рентгенограмах: звуженнявисоти міжхребцевого диска, осередокмісцевого остеопорозу в тілі 10 грудногохребця. Яка найбільш вірогідна патологія,що зумовлює таку картину?

@Туберкульоз хребта

Метастаз злоякістноїпухлини

Остеомієліт

Остеохондропатіяхребта

Остеохондрозхребта

#

72

Дитина 8 роківскаржиться на біль в правому кульшовомусуглобі. При клініко-рентгенологічномуобстеженні встановлено наявністьостеохондропатії голівки стегновоїкістки в стадії асептичного некрозу.Який захід є головним щодо профілактикидеформації голівки?

@Тривалерозвантажування кінцівки

Фізіотерапевтичнелікування

Санаторно-курортнелікування

Тунелізація шийкистегнової кістки

Підвертлюговаостеотомія

#

73

Хворий 43 роківлікувався з приводу розрива лонногосимфізу протягом 7 тижнів за допомогоюгамака. При спробі дозованого навантаженнякінцівок відмічає біль у ділянці лобка.На контрольних рентгенограмах констатованонаявність діастазу між лобковимикістками до 3см. Яка повинна бути подальшалікувальна тактика?

@Оперативнелікування (металоостеосинтез)

Подовжити термінфіксації гамаком

Застосуватискелетне витяжіння

Застосуватифіксацію тазовим корсетом

Фізіотерапевтичнелікування

#

74

У хворої 50 роківяка страждає хворобою Бадда-Кіаріз’явилися прогресуючи болі в правомупідребері, жовтяниця, варикозне розширеннявен стравоходу, прямої кишки, черевноїстінки, асцит, спленомегалія. Установлендіагноз цирозу печінки. Який механізмрозвитку цирозу?

@Портальна гіретензія

Хронічний гепатит

Аутоімунний гепатит

Токсичний гепатит

Вірусний гепатит

#

75

Хвора 35 роківдовгий час страждає на дифузний токсичнийзоб, тяжкий тиреотоксикоз, вісцеропатичнастадія. Стан хворої тяжкий, миготливааритмія, правошлункова недостатність,асцит. Тиреостатична терапія маєкороткочасний ефект. Який метод лікуванняє доцільним у цьому випадку?

@Радіойодтерапія

Субтотальнарезекція щитовидної залози

Тиреоїдектомія

Продовженнятиреостатичної терапії

L-тироксин

#

76

У хворої 35 роківпісля субтотальної резекції доліщитовидної залози з приводу аутоімунноготиреоїдиту з вузловим зобом продовжуєтьсянаростання слабкості, сонливості,з’явився набряк вік , що вказує напрогресування аутоімунного тиреїдиту.Дією яких факторів це обумовлено?

@Тиреотоксичніантитіла

Тиреостимулюючіантитіла

Антитіла доросткових рецепторів тиреоцитів

Антитіла доТТГ-рецепторів

Дефіцит йоду

#

77

Хворий Т., 52 років,надійшов до клініки зі скаргами накашель з відходженням значної кількостіслизувато-гнійного характеру, задишкупри фізичному навантаженні, підвищеннятемператури тіла до 37,8°С, загальнуслабкість. Хворіє протягом декількохроків, погіршення стану на протязіостанніх 5 діб. Об'єктивно: звертають насебе увагу пальці у виді “барабаннихпаличок”, нігті у виді “годиннихскелець”. При перкусії грудної кліткив нижніх відділах праворуч – укороченийлегеневий звук. Аускультативно там жевислуховуються средньопухирчастівологі хрипи. При бронхографії в нижнійдолі правої легені визначаються множинніциліндричні розширення бронхів. Вашдіагноз?

@Бронхоектатичнахвороба в стадії загострення

Правобічнанижньодолева пневмонія

Хронічний бронхіту стадії загострення

Туберкульоз легень

Абсцес нижньоїдолі правої легені

#

78

Пацієнт Д., 34 років,звернувся зі скаргами на болі в областісерця, задишку, відзначає утрудненняковтання, підвищення температури тіладо 37,8°С. Вважає себе хворим протягом 7днів, ці скарги з'явилися на тлі ГРВІ.Об'єктивно: відзначається вибуханняміжреберних проміжків в області серця,верхівковий поштовх ослаблений.Аускультативно – тони серця глухі,вислухується шум тертя перикарда.Перкуторно відзначається розширенняграниць абсолютної тупості серця. Прирентгенологічному дослідженні органівгрудної порожнини – розширення тінісерця, зниження пульсації серця. На ЕКГ– зсув інтервалу S-T і деформація зубцяТ. Який діагноз у хворого?

@Гострий перикардит

Інфаркт міокарда

ТЕЛА

ІХС

Медіастиніт

#

79

Пацієнт К., 38 років,звернувся зі скаргами на біль за грудиною,підвищення температури тіла до 38,7°С,утруднення ковтання. Скарги з’явилисячприблизно 48 годин тому, на тлі щойноперенесеної ангіни. При перкусії грудноїклітки та рентгенологічному дослідженніорганів грудної порожнини відзначаєтьсярозширення границь середостіння. Якийдіагноз у хворого?

@Медіастиніт

Двосторонняприкоренева пневмонія

Гострий трахеїт

Дивертикул грудноговідділу стравоходу

Перикардит

#

80

Хворий С., 27 років,надійшов до клініки у тяжкому стані,через 50 хвилин після отримання проникаючогопоранення грудної клітки ліворуч.Об'єктивно: свідомість - ступор, шкірабліда, акроцианоз. Пульс 120 ударів захвилину, слабкого наповнення і напруги.А/Д – 80/40 мм.рт.ст. Серцеві тони глухі,границі різко розширені. У III міжребер'їпо парастернальній лінії зліва єколото-різана рана. На оглядовійрентгенограмі грудей визначаєтьсярозширення тіні і згладженість таліїсерця, гемоторакс зліва до V ребра. Чим,в першу чергу, обумовлена тяжкість станухворого?

@Тампонадою серця

Гострою серцевоюнедостатністю

Порушенням серцевогоритму

Крововтратою

Гемотораксом тагострою дихальною недостатністю

#

81

Пацієнт 19 роківзвернувся зі скаргами на загальнуслабкість, головний біль, похолоданняніг, швидку втомлюваність нижніхкінцівок. Вказані жалоби наявні ізраннього дитинства. Об’єктивно:задовільний стан, атлетичний складверхньої половини тулуба, гіпотрофіянижніх кінцівок. АТ 200/110, пульс на артеріяхнижніх кінцівок значно послаблений.Яка патогномонічна ознака може бутивиявлена у хворого при рентгенологічномудослідженні грудей?

@Узурація ребер

Переломи ребер

Переломи хребта

Інфільтраціянижніх долей легень

Осередковадеструкція легеневої паренхіми з обохбоків

#

82

Хворий 40 роківгоспіталізований зі скаргами на задишку,тяжкість в правому підребер’ї, набрякина нижніх кінцівках, збільшення живота.Хворіє 1 місяць. Об’єктивно – станвідносно задовільний. Вени шиї напружені,пульсують. Живіт збільшений, перкуторно– тупий звук. Печінка збільшена на 4-5см. На ногах – набряки. АТ – 110/70 мм.рт.ст.,центральний венозний тиск – 240 мм.вод.ст.,ЕКГ – зниження вольтажу зубців. Прирентгенологічному обстеженні грудей– серце звичайного розміру, амплітудапульсації зменшена, наявні вогнищакальцифікації в перикарді. Ваш діагноз?

@Констриктивнийперикардит

Гострий ексудативнийперикардит

Мітральна хворобасерця

Недостатністьаортального клапана

Синдром верхньоїпорожнистої вени

#

83

Хвора 63 роківпред'являє скарги на болі в областісерця, задишку. З анамнезу відомо, що 2місяці назад перенесла гострий інфарктміокарда. При огляді грудної кліткивідзначається наявність патологічноїпрекардиальної пульсації в IV межреберьеліворуч від грудини. На ЕКГ – стійкийпідйом інтервалу S-T і негативний зубецьT у грудних відведеннях. При рентгенологічномудослідженні – зміна конфігурації тінісерця за рахунок мешковидного випинаннязліва. Який діагноз найбільш ймовірний?

@Постінфарктнааневризма серця

Повторний гострийінфаркт міокарда

Стеноз мітральногоклапана

Стеноз аортальногоклапана

Недостатністьмітрального клапана

#

84

Хворий 65 роківтиждень тому переніс гострий інфарктміокарда, загальний стан погіршився,турбує задишка у спокої, вираженаслабкість. Об'єктивно: набряки нижніхкінцівок, асцит. Границі серця розширені,парадоксальна перикардіальна пульсаціяна 2 см латеральніше від верхівковогопоштовху ліворуч. Який найбільш ймовірнийдіагноз?

@Гостра аневризмасерця

Повторний інфарктміокарда

Гострий перикардит

Кардіосклеротичнааневризма серця

Тромбоемболіялегеневої артерії.

#

85

Хворий К., 25 роківпоступив до лікарні з діагнозом “Гострийаппендицит, Гемофілія А, легка форма”.Для профілактики кровотечі під часоперативного втручання хворому упередопераційному періоді потрібноввести

@КріопреципитатVIII фактора

Тромбоцитарнумасу.

Нативну плазму

Вікасол

Концентрованусвіжозаморожену плазму

#

86

Хворий К., 35 роківпоступив до лікарні з діагнозом “Защемленапахова грижа, Гемофілія В, легка форма”.Для профілактики кровотечі під часоперативного втручання хворому упередопераційному періоді потрібноввести

@Концентрованусвіжозаморожену плазму

Тромбоцитарнумасу.

Діцинон

Вікасол

КріопреципитатVIII фактора

#

87

Хвора К., 75 роківпоступила до лікарні з діагнозом„Жовчнокам’на хвороба. Хронічнийхолецистит. Холедохолітіаз. Механічнажовтяниця”. Хворіє 3 тижні. Яка оптимальнахірургічна тактика?

@ЕПСТ з послідуючоюлапароскопічною холецистектомією.

Холецистостомія

Лапароскопічнахолецистектомія. з послідуючою ЕПСТ

Холецистектомія,холедохолітотомія, зовнішнє дренуванняхоледоха

Холецисектомія,холедохолітотомія, біліодігестивнийанастомоз.

#

88

Женщина55 лет, ударилась головой во время работыв быту, кратковременно теряла сознание,была рвота. В неврологическом статуселёгкое оглушение, слабость, отведениеи конвергенция с двух сторон. Нистагмв крайних отведениях. Грубой неврологическойсимптоматики нет. Сформулируйтепредварительный диагноз.

@Сотрясениеголовного мозга

Ушибголовного мозга I степени

Ушибголовного мозга, внутричерепная гематома

Ушибголовного мозга, субарахноидальноекровоизлияние

Посттравматитческийменингоэнцефалит

#

89

Молодойчеловек 27 лет, при падении ударилсязатылочной областью головы, терялсознание. Около 3х часов имело местоудовлетворительное состояние, затемсостояние ухудшилось. Появлась анизокорияD>S, анизорефлексия S>D, центральныйгемипарез слева, брадикардия 42 в 1мин.Сформулируйте предварительный диагноз.

@Ушибголовного мозга со сдавлениемвнутричерепной гематомой.

Ушибголовного мозга I степени.

Сотрясениеголовного мозга.

Ушибголовного мозга, субарахноидальноекровоизлияние.

Посттравматитческийменингоэнцефалит.

#

90

Умолодого человека через 3 часа послетравмы появилась брадикардия 46 в 1мин.,анизокория D>S, гемигиперрефлексияS>D, гемигипэстезия слева, судорожныйсиндром. Какой наиболее точный методобследования следует применить дляуточнения характера процесса?

@АКТголовного мозга

Рентгенографиячерепа

Электроэнцефалография

Эхо-энцефалография

Люмбальнаяпункция

#

91

Убольного после удара головой появиласьобщемозговая симптоматика, тошнота,рвота, очаговая симптоматика –гемигиперрефлексия S>D, гемигипэстезияслева, выраженный менингиальный синдром.На рентгенографии черепа патологий невыявлено. На КТ патологий не выявлено.Какой метод обследования позволитуточнить и подтвердить диагноз?

@Люмбальнаяпункция.

Эхо-энцефалография.

Электроэнцефалография.

Ангиография.

Пневмоэнцефалография.

#

92

Уребёнка после падения на затылокпоявилась глухота на правое ухо,периферический паралич правого лицевогонерва, истечение прозрачной жидкостииз правого слухового прохода. Рассеяннаяневрологическая симптоматика.Сформулируйте предварительный диагноз.

@Ушибголовного мозга, перелом основаниячерепа.

Сотрясениеголовного мозга.

Ушибголовного мозга, субарахноидальноекровоизлияние.

Посттравматический менингоэнцефалит.

Менингоэнцефалит.

#

93

Больнойнаходился в клинике нейрохирургиивследствие черепно-мозговой травмы,перелома височной кости справа. Через12 часов после травмы состояние больногоухудшилось появилась анизокория D>S,нарушение сознания, судороги. Чемобусловлено ухудшение состояниябольного?

@Эпидуральнойгематомой

Менингоэнцефалитом

Возникновениеминсульта

Абсцессомголовного мозга

Отекомголовного мозга

#

94

Молодойчеловек, во время работы, упал с высоты3 метров, терял сознание, беспокоитголовная боль, тошнота, рвота. Нарентгенографии черепа в 2-х проекцияхвыявлен вдавленный перелом теменнойобласти со смещением костных отломков.Какой вид лечения показан больному.

@Оперативноевмешательство

Противовоспалительнаятерапия

Гемостатическаятерапия

Люмбальнаяпункция

Консервативнаятерапия

#

95

(Video) Вебінар з імунопрофілактики! Підготовка до КРОК 2 та КРОК 3

Больнойупал, ударился головой, имела местопотеря сознания, тошнота, рвота. Через6 часов появился пульсирующий шум вправой половине головы. Гиперемия иотек слизистой правого глаза, экзоофтальмсправа. Появилась слабость в левыхконечностях. Чем обусловлена клиническаякартина заболевания.

@Каротидно-кавернознымсоустьем

Ушибомголовного мозга

Внутричерепнойгематомой

Гидромой

Сотрясениемголовного мозга

#

96

Ребенокво время игры упал, потерял сознание,была тошнота, рвота. Доставлен в приемноеотделение нейрохирургии с жалобами натошноту, рвоту, головную боль, общуюслабость. В неврологическом статусеочаговой симптоматики поражения ЦНСнет. Какой Ваш предварительный диагноз.

@Сотрясениеголовного мозга

Ушибголовного мозга

Менингоэнцефалит

Субарахноидальноекровоизлияние

Внутричерепнаягематома

#

97

Убольного В., 60 лет, обратившегося к врачус жалобами на надсадный кашель в течениенескольких месяцев, повторяющеесякровохарканье, слабость, потерю веса,рентгенологически в нижней доле правоголегкого выявлен участок затемнения до4 см в диаметре, средней интенсивностис нечеткими тяжистыми контурами. СОЭ –52 мм в час. Проба Манту с 2ТЕ – отрицательная.Поставьте наиболее вероятный диагноз.

@Ракнижней доли правого легкого

Туберкулеманижней доли правого легкого

Аспергиллеманижней доли правого легкого

Нижнедолеваяпневмония справа

Инфильтративныйтуберкулез нижней доли правого легкого

#

98

Під час судово-медичногодослідження трупа судово-медичнийексперт описав у тім'яно-скроневійділянці праворуч рану лінійної форми,розміром 6,4 см при зведених краях; країнерівні, осаднені, в глибині рани виднотканинні перетинки. Дайте назву описаноїрани.

@Забита

Розсічена

Рубана

Колена

Різана

#

99

Під час судово-медичногодослідження трупа немовляти виявлено:маса 3500 г, довжина тіла 50 см, пуповинагладка, волога, блискуча, без ознаквисихання. Плавальні легеневі пробипозитивні. Про що свідчать результатиплавальних проб у даному випадку?

@Дитина народиласяживою

Дитина народиласямертвою

Первинний ателектаз

Вторинний ателектаз

Хвороба гіаліновихмембран

#

100

На вулиці знайденотруп жінки віком 24 роки з підозрою наотруєння. Після огляду місця події татрупа слідчий призначив судово–медичнедослідження. Відповідно до діючого КПКУкраїни призначення такого дослідженняв цьому випадку є обов’язковим для:

@Визначення причинисмерті

Визначення родусмерті

Визначення давнинисмерті

Визначення видусмерті

Визначення механізмунастання смерті

#

101

Під час судово–медичногодослідження трупа людини, вилученої ізставка, лікар описав наступні зміни:стійку, білу, дрібно-пухирчасту пінубіля отворів рота і носа, наявністьрідини в порожнинах грудей та животу.Під час лабораторного дослідженнявиявлено діатомовий планктон вкістково-мозковому каналі довгихтрубчастих кісток, набряк головногомозку, спирт етиловий в крові 1,2%о.Визначте причину смерті.

@Утоплення

Отруєння невідомоюречовиною

Набряк легень

Набряк головногомозку

Отруєння алкоголем

#

102

Умальчика 14 лет, занимающегося футболомв детской спортивной школе, установленаначальная стадия остеохондропатиимедиального мыщелка бедренной кости.Какая рекомендация, определяющая степеньдвигательной активности подростка,является оптимальной?

@Исключитьзанятия спортом

Уменьшитьтренировочные нагрузки

Сочетатьзанятия футболом с лечебной гимнастикой

Заменитьзанятия футболом на легкоатлетическиетренировки

Продолжатьтренировки под наблюдением спортивноговрача

#

104

Мальчик14 лет жалуется на боль в области верхнейчасти правого бедра в течение последних2 недель. Боль усиливается в ночное времяи уменьшается от приёма парацетамола.При физикальном обследовании патологическихнаходок не найдено. Рентгеновский снимокправого бедра показал небольшой участокпросветления, окружённый склеротическойкостью, в кортикальном слое проксимальнойчасти бедренной кости, Какой диагнознаиболее вероятен?

@Остеоидостеома

Энхондрома

Множественнаямиелома

Эозинофильнаягранулёма

Остеохондрома

#

105

Молодойчеловек 23 лет стал отмечать небольшойдискомфорт в области наружной частиколенного сустава после работы ввынужденном положении в тесном помещении.При обследовании в этой области методомпальпации установлена опухоль.Рентгенографическое исследованиеобнаружило костный выступ на латеральнойчасти метафизарной области дистальногоотдела бедра. Отёк прилежащих мягкихтканей отсутствует. Удалённоеновообразование имело ножку длиной 3см, состоящую из кортикальной кости,увенчанную хрящевой тканью. Какойдиагноз наиболее вероятен?

@Остеохондрома

Гигиантоклеточнаяопухоль

Аневризмальнаякостная киста

Остеоидостеома

Энхондрома

#

106

Всанпропускник доставлен пострадавший,которого переехал тягач через областьтаза. В пути раненому было перелито 2литра изотонического солевого раствора.Определяются повреждения мягких тканейпо передней поверхности брюшной стенкии деформация в области крыла левойподвздошной кости. ЧСС 120/минуту. АД80/30. Подозревается перелом костей таза,внутрибрюшное кровотечение. Какимобразом врачу следует оценить стабильностьтаза?

@Провестиобзорную рентгенографию таза

Выполнитьмануальную нагрузку на таз

Установитьметодом пальпации места наибольшейболезненности

Проверитьсимптом “прилипшей пятки”

Установитьукорочение конечности

#

107

БольнойГ. 31 года оперирован по поводу флегмоныголени. В послеоперационном периодесостояние больного ухудшилось –температура тела повысилась до 390 С,частота дыхательных движений 25 в минуту.При аускультации в легких разнокалиберныехрипы. Беспокоят боли в ране, слабость,головокружение. Частота сердечныхсокращений – 102 в минуту. В анализе кровиболее 10\% незрелых лейкоцитов. Чемобусловлено ухудшение состояния?

@Развитиемсепсиса

Развитиемдыхательной недостаточности

Развитиемсердечно-сосудистой недостаточности

Прогрессированиемвоспаления в ране

Пневмонией

#

108

Убольной 26 лет после операции по поводугнойного лактационного маститапослеоперационный период осложнилсяпневмонией, артериальной гипотонией,анурией. Общее состояние тяжелое,температура тела 38,5°С.Диагностирован сепсис. На основаниикаких признаков диагностирован сепсис?

@Полиорганнаянедостаточность

Артериальнаягипотония.

Повышениетемпературы тела.

Наличиегнойного очага инфекции

Анурия.

#

109

Больнойжалуется на общую слабость, головокружение,рвоту кровью. Заболевание началосьпосле многократной рвоты, возникшей нафоне АД 200/120 мм рт. ст. Во время одногоиз приступов рвоты в рвотных массахпоявилась кровь. Живот не вздут участвуетв акте дыхания, симметричен. При пальпациимягкий, безболезненный на всем протяжении.Перистальтика кишечника удовлетворительная.Поставьте предварительный диагноз:

@СиндромМеллори-Вейсса

Кровотечениеиз варикозных вен пищевода

Острыйгеморрагический гастрит

Обострениеязвенной болезни

Кровотечениеиз опухоли желудка

#

110

Больнойгоспитализирован с кровотечением впищеварительный тракт. Страдаетуниверсальным атеросклерозом, сахарнымдиабетом, дистрофическим полиартритом.Длительное время принимает нестероидныепротивовоспалительные препараты. Приэндоскопии в антральном отделе желудкаобнаружен плоский язвенный дефектокруглой формы, до 4 см в диаметре смелкими тромбированными сосудами вкрае его, дно язвы выполнено фибриномгрязно-серого цвета. Сформулируйтепредварительный диагноз:

@Остраяязва желудка, кровотечение

Хроническаяязва желудка, кровотечение

Ракжелудка, кровотечение

Язвенныйгастрит, кровотечение

СиндромМеллори-Вейсса

#

111

БольнойС. 48 лет поступил в клинику в тяжеломсостоянии. Кожа дряблая, сухая. Больнойистощен. Беспокоит частая рвотаполупереваренной пищей. Рвотные массыс тухлым запахом. Около 20 лет страдаетязвенной болезнью 12-перстной кишки,неоднократно лечился в терапевтическихстационарах. Язва периодически заживалаи открывалась вновь. Сформулируйтепредварительный диагноз:

@Рубцово-язвенныйстеноз выхода из желудка

Обострениеязвенной болезни

Острыйпанкреатит

Перфорациягастродуоденальной язвы

Пенетрацияязвы

#

112

БольнойВ. 52 лет страдает язвенной болезнью12-перстной кишки. В последнее времясильно исхудал, беспокоит многократнаярвота желудочным содержимым. При ФГДСдиагностирован стеноз выхода из желудкаязвенного генеза. Развития какогоосложнения следует опасаться в первуюочередь?

@Обезвоживания,ахлоргидрии

Демпинг-синдрома

Дуодено-гастральногорефлюкса

Пенетрацииязвы

Гипогликемии

#

113

Убольной, доставленной в клинику с рабочимдиагнозом “острый живот” при сонографииобнаружено, что желчный пузырь размерами11 х 4 см, стенка его 0,4 см, не раздвоена,не утолщена, в просвете 2 конкремента0,8 см. Холедох на протяжении 3 см диаметром0,7 см, просвет его гомогенный. Поджелудочнаяжелеза увеличена в размерах и имеетбалонообразную форму, нечеткие контурыиз-за инфильтрации парапанкреатическойзоны, структура ее неоднородная.Сформулируйте предварительный диагноз:

@Острыйпанкреатит

Острыйкалькулезный холецистит

Острыйхолецистопанкреатит

Хроническийхолангит

Хроническийпанкреатит

#

114

Больнаяжалуется на сильную боль в верхнейполовине живота опоясывающего характера,многократную рвоту, слабость. Былакратковременная потеря сознания.Состояние тяжелое. Возбуждена, склерыиктеричны; пульс 110 ударов в минуту. АД70/40 мм рт. ст., язык сухой, живот вздут,при пальпации отмечается резкаяболезненность в верхних отделах живота.Перистальтика кишечника не определяется.Положительные симптомы Воскресенскогои Мейо-Робсона. Диастаза мочи – 512 ЕД.Ваш предварительный диагноз:

@Острыйпанкреатит

Перфоративнаяязва желудка

Острыйтромбоз мезентериальных сосудов

Острыйхолецистит

Острыйаппендицит

#

115

Пациенткастрадает желчекаменной болезнью напротяжении 8 лет. Двое суток назадотметила желтушность склер и темнуюокраску мочи. Болей не было. Температуратела нормальная. Определите тактикулечения:

@Эндоскопическаяретроградная холангиография

Госпитализацияв инфекционное отделение

Лапаротомия,холецистэктомия, ревизия холедоха

Пункционнаяхолецистостомия под контролем УЗИ

Спазмолитическаяинфузионная консервативная терапия

#

116

Больнойжалуется на боль в эпигастрии и правомподреберье. Болеет в течение недели. Вначале заболевания боль была оченьрезкой, затем интенсивность ее снизиласьи появилось желтушное окрашивание кожии склер. Живот мягкий, болезненный вправом подреберье. При УЗИ выявленыкамни в желчном пузыре, стенка желчногопузыря 0,7 см, диаметр холедоха 1,5 см,поджелудочная железа – структуранеоднородная. Билирубин – 86 мкмоль/л,прямой – 42. АсАТ – 0,7 мкмоль/(мл ч), АлАТ– 1,5 мкмоль/(мл ч). Ваш предварительныйдиагноз:

@Острыйхолецистит, обтурационная желтуха

Острыйпанкреатит, обтурационная желтуха

Вирусныйгепатит, паренхиматозная желтуха

Циррозпечени, паренхиматозная желтуха

Ракбольшого дуоденального сосочка,обтурационная желтуха

#

117

Убольной диагностирован посттромбофлебитическийсиндром правой ноги, явившийся следствиемосложненных родов 3 года тому назад.Укажите наиболее информативный методисследования для определения лечебнойтактики:

@Ультразвуковаядоплерография

Компьютернаятомография

Антеграднаяфлебография

Маршеваяпроба

Трехжгутоваяпроба

#

118

Больнаяжалуется на резкую боль в области правойголени, появившуюся остро сутки томуназад. Ранее подобных болей не отмечала.В течение 5 лет страдает компенсированнойформой варикозного расширения венправой голени. В средней трети голениучасток яркой гиперемии по ходу вены,гипертермия, отмечается уплотнениетканей, резко болезненное и малоподвижное.Поставьте предварительный диагноз.

@Острыйтромбофлебит правой голени

Острыйлимфангоит правой голени

Острыйлимфаденит правой голени

Слоновость,лимфэдема

Острыйдерматит правой голени

#

119

Больнаячерез 3 недели после родов на фонегрудного вскармливания ребенка отметилаповышение температуры тела до 40 град.,ознобы, боль в правой молочной железе,выделение молока с гноем. Общее состояниесредней тяжести, в верхне-внутреннемквадранте правой молочной железы плотныйболезненный воспалительный инфильтрат14х8х7 см, кожа над ним гиперемирована,местная гипертермия, флюктуация вцентре. Сформулируйте предварительныйдиагноз.

@Острыйлактационный мастит

Лактационнаяфлегмоне молочной железы

Лактостаз

Молочнаялихорадка

Галактоцеле

#

120

Уженщины 4 дня тому назад повышениетемпературы тела до 37,7°,боли в правой молочной железе. Приосмотре – кожа правой молочной железыв области верхних квадрантов гиперемирована,отечна, при пальпации отмечаетсяинфильтрат в области наружного ивнутреннего верхних квадрантов, соскине изменены. В правой подмышечной впадинепальпируется увеличенный болезненныйлимфоузел. Сформулируйте предварительныйдиагноз.

@Острыйправосторонний мастит

Узловаямастопатия

Рожа

Инфильтративныйрак молочной железы

Правостороннийгидраденит

#

121

Кокулисту обратился пациент 37 лет сжалобами на то, что края век выглядятпостоянно красными и зудят. При объективномосмотре врач установил утолщение игиперемию краев век обоих глаз, у корнейресниц имеются множественные белыечешуйки, напоминающие перхоть. О какомдиагнозе подумал окулист?

@Чешуйчатыйблефарит

Острыйконъюнктивит

Острыйсклерит

Язвенныйблефарит

Кератоконъюнктивит

#

122

Пациентка52 лет обратилась к окулисту с жалобамина ощущение засоренности глаз, утомляемостьглаз при зрительной нагрузке, зуд векобоих глаз. Окулист, при объективномисследовании, обнаружил выраженноепокраснение и утолщение краев век обоихглаз и выставил диагноз- простой блефаритобоих глаз. Больная имеет общесоматическуюсопутствующую патологию. Лечение какогообщего заболевания должно проводитьсяс целью профилактики возникновенияблефарита?

@Анемии

Гипертоническойболезни

Ревматоидногополиартрита

Пневмосклероз

Гломерулонефрит

#

123

Ребенокот 1 беременности. Гипоксия в родах.Закричал сразу. Через 6-8 часов сталанарастать дыхательная недостаточность.Дыхание слева резко ослаблено,множественные влажные хрипы слева,несовпадающие с актом дыхания. Животзапавший. Рентгенологически слевамножество мелких воздушных полостей.Купол диафрагмы слева не дифференцируется.О каком заболевании следует думать?

@Ложнаядиафрагмальная грыжа

Поликистозлевого легкого

Внутриутробнаяпневмония

Дермоиднаякиста легкого

Истиннаядиафрагмальная грыжа

#

124

Ребенокот 1 беременности. Срочных родов. С первыхчасов появились признаки дыхательнойнедостаточности. Рентгенологическисправа обнаружена тонкостенная воздушнаякиста. Заподозрена напряженно-воздушнаякиста. Какая лечебная тактика?

@Дренированиевоздушной полости

Оксигенотерапия

Пункциявоздушной полости

Радикальноеудаление кисты

Бронхоскопия

#

125

Ребенокот 2 беременности, срочных родов. Черезнесколько часов появилась нарастающаядыхательная недостаточность.Рентгенологически диагностированалевосторонняя ложная диафрагмальнаягрыжа. Какое главное неотложноемероприятие необходимо на догоспитальномпериоде?

@Назогастральныйдренаж

Сердечно-сосудистыепрепараты

Интубациятрахеи

Оксигенотерапия

Антибиотики

#

126

Ребенокот 4 беременности, срочных родов. К концу1 суток появилась рвота с примесьюзелени. Стул после клизмы, скудный,серыми пробками. Живот запавший. Наобзорной рентгенограмме в эпигастральнойобласти два газовых пузыря с уровнямижидкости. Газ в кишечнике отсутствует.О каком заболевании можно думать?

@Атрезия12 перстной кишки

Пилоростеноз

Заворотсредней кишки

Гиперфиксация12 перстной кишки

СиндромЛедда

#

127

Умальчика Е. со второй недели жизнинаблюдается обильная рвота сразу послекормления. Объем рвотных масс большесъеденного. При обследовании выраженыпризнаки гипотрофии, эксикоза. Приультразвуковом исследовании определяетсягипертрофия мышечного слоя пилорическогоканала. Какой основной метод лечения?

@Оперативноелечение

Спазмолитическаятерапия

Инфузионнаятерапия

Парентеральноепитание

Дробноеэнтеральное питание

#

128

Вовремя профилактического осмотра мальчика2 лет выявлено увеличение левой почки,при пальпации боли нет. Пальпаторнообнаружить правую почку не удалось. Припроведении экскреторной урографииконтраст справа отсутствует. Во времяцистоскопии гемиатрофия мочепузырноготреугольника, устье правого мочеточникане найдено. Какая патология у ребенка?

@Агенезияправой почки

Дистопияправой почки

Гипоплазияправой почки

Агенезияправого мочеточника

Эктопияустья правого мочеточника

#

130

Уноворожденной девочки сразу послерождения обнаружили округлый дефектпередней брюшной стенки справа отпупочного канатика диаметром 3 см, черезкоторый эвентерировали желудок, петлитонкой и толстой кишки. Последниесинюшные, покрыты наложениями фибрина.Культя пупочного канатика гидрофильная,утолщена. Кожный пупок отсутствует.Поставьте диагноз.

@Гастрошизис

Пуповиннаягрыжа

Строфулюскульти пупочного канатика

Полныйнаружный врожденный кишечный свищ

Гипоплазияпередней брюшной стенки, синдром"сливовидного живота"

#

131

К концупервого месяца жизни родители заметили,что ребенок держит наклоненную вправоголову, а лицо повернуто влево. Приосмотре обнаружена напряженная утолщеннаяправая кивательная мышца. Какова причинакривошеи в данном случае.

@Миогенная

Дермо-десмогенная

Неврогенная

Костная

Компенсаторная

#

132

Мальчик2 дней поступил в хирургический стационарс жалобами родителей на ограничениедвигательной активности левой верхнейконечности, беспокойство. Болеет смомента рождения. Объективно отёк левогоплеча в верхней трети, пальпация вызываетбеспокойство ребёнка, крепитация костныхфрагментов. Наиболее вероятный диагноз?

@Закрытыйперелом левой плечевой кости

Флегмонановорожденного в области левого плеча.

Адипонекрозв области левого плеча.

Острыйгематогенный остеомиелит левого плеча.

Парезлевого плечевого сплетения.

#

133

Убольной 38 лет тупые боли в правойпоясничной области, повышение температурытела до 39°С,ознобы, тошнота, рвота. Заболела остронеделю назад. Общее состояние среднейтяжести. Пульс 92 уд/мин, удовлетворительныхсвойств. Выраженная болезненность припальпации в проекции правой почки.Положительный симптом поколачиванияв правой поясничной области. В общ. ан.мочи – протеинурия, пиурия. О какомзаболевании можно думать в первуюочередь у этой пациентки?

@Острыйпиелонефрит справа

Острыйхолецистит

Острыйхолангит

Вирусныйгепатит А

Острыйаднексит

#

134

Убольного 40 лет боли в правой поясничнойобласти, повышение температуры тела до38°С.Неделю назад выдавил себе фурункул наплече. Общее состояние средней тяжести.Болезненность при пальпации в проекцииправой почки, положительный симптомпоколачивания. В общ. ан. мочи – уд. вес1020; б-0,09 г/л; Л- ? поля зрения; Эр.-1 – 2 вп/зр. Укажите наиболее вероятный путьпроникновения инфекции в почку у этогобольного?

@Гематогенный

Лимфогенный

Уриногенный

Попросвету мочеточника

Смешанный

#

135

Уженщины 22 лет с беременностью 28-30 недельпоявились интенсивные боли в левомбоку, повышение температуры тела до38°С,выделение мутной мочи. Живот увеличенза счет тела матки. Болезненность припальпации в левой поясничной области,положительный симптом поколачивания.В общ. ан. мочи – уд. вес 1024; б-0,08 г/л; Л-всеполе зрения; Эр.-1 – 2 в п/зр. Какой методдополнительного исследования нужноприменить у этой пациентки в первую

очередьдля уточнения диагноза и тактики лечения?

@Ультразвуковоеисследование почек

Обзорнуюурографию

Экскреторнуюурографию

Хромоцистоскопию

Компьютернуюурографию

#

136

Убольной 24 лет частые болезненныемочеиспускания, периодически примеськрови в моче. Болеет около полугодапосле перенесенного острого тонзиллита.Лечилась антибактериальными препаратами,но эффект терапии был кратковременным.При УЗИ почки без особенностей, стенкамочевого пузыря до 0,5 мм в его просвете– эховзвесь. В общ. ан. мочи – уд. вес1020; б-0,04 г/л; Л-20-24 в п/зр; Эр.-8 – 12 в п/зр.Какой дополнительный метод исследованиянужно применить у этой пациентки дляуточнения диагноза?

@Цистоскопия

Бак.посевмочи

Хромоцистоскопия

Обзорнаяурография

Экскреторнаяурография

#

137

Убольного 67 лет распирающие боли надлобком, жалобы на невозможность помочитьсяв течение 12 часов. Ранее страдал дизурией.Над лобком пальпируется наполненныймочевой пузырь. Простата ректальноувеличена, плотно-эластичная, с четкимиконтурами, без узлов. На УЗИ ёмкостьмочевого пузыря – 600 мл. Простата объемом36 см3, однородная. Какое наиболее вероятноезаболевание привело пациента к остройзадержке мочи?

@Гиперплазияпростаты

Ракпростаты

Склерозпростаты

Хроническийпростатит

Туберкулезпростаты

#

138

Убольного 62 лет частые болезненныемочеиспускания, ночью мочится черездва часа. Дизурией страдает около пятилет, значительное её усиление отметилнеделю назад после переохлаждения.Ректально простата увеличена, несколькоболезненна, с четкими контурами, безузлов. В общ. ан. мочи – уд. вес 1018; б-0,04г/л; Л- все п/зрения; Эр.-3 – 5 в поле зрения.Какое наиболее вероятное заболеваниеобусловливает клинику у этого больного?

@Острыйцистит.

Гиперплазияпростаты.

Хроническийпростатит.

Склерозпростаты.

Туберкулезпростаты.

#

139

Больная35 лет жалуется на общую слабость,повышенную утомляемость, похудание,повышение температуры тела до 37,50С,примесь крови в моче. Болеет в течениитрех месяцев. Почки не пальпируются,проекция левой – болезненная. В общ.ан. мочи – уд. вес 1022; б-0,06 г/л; Л- все полезрения; Эр.-1/4 поля зрения. Реакция мочикислая. Бак посев мочи роста флоры недал. На экскреторных урограммах снижениефункции левой почки. Какое заболеваниеможно заподозрить у этой больной?

@Туберкулезлевой почки

Хроническийпиелонефрит

Гидронефрозслева

Опухольлевой почки

Эхинококкозлевой почки

#

140

Убольной 40 лет тупая ноющая боль в левойпоясничной области, потливость, снижениетрудоспособности, субфебрильнаятемпература. В детстве перенеслатуберкулез шейных позвонков. Лечилась,снята с диспансерного учета. Почки непальпируются, болезненность в проекциилевой почки В общ. ан. мочи – протеинурия,пиурия. Реакция мочи кислая. Какойдополнительный метод исследованиянеобходимо выполнить в первую очередьдля уточнения диагноза у этой пациентки?

@ПЦРкрови и мочи на микобактерии туберкулеза

Экскреторнаяурография

Цистография

Бак.посевмочи

Ультразвуковоеисследование почек

#

141

Убольного 62 лет тошнота, снижение аппетита,общая слабость, быстрая утомляемость,гипертензия. Ранее оперирован на обеихпочках по поводу нефролитиаза. Диурез– 2500мл. Изогипостенурия. Других измененийв анализе мочи нет. Креатинин плазмы –0,21ммоль/л. При УЗИ истончение паренхимыобеих почек. Диагностирована ХПН – 2ст.Какой метод лечения вы предложите этомубольному?

@Малобелковаядзета + энтеросорбенты.

Инфузионнаятерапия + трентал.

Перитонеальныйдиализ.

Трансплантацияпочки.

Программныйгемодиализ.

#

142

Хвора 52 роківскаржиться на нападоподібний біль впоперековій ділянці, що іррадіює в низживота, нудоту. Раніше подібних нападівне було. На оглядовій рентгенограміорганів черевної порожнини потологічнихтіней не виявлено. На екскреторнійурографії в правій нирковій лоханцівизначається гіперехогенне утвореннядіаметром 1,5 см. Який найбільш вірогіднийдіагноз?

@Камінь в нирці

Доброякісна пухлинанирки

Туберкульоз нирки

Кіста нирки

Злоякісна пухлинанирки

#

143

57 річний чоловікзвернувся до лікаря зі скаргами навідчуття важкості, розширення в кишечнику,які виникають через 3-5 годин після їжі,відрижку, тошноту, виражений біль зправаі посередині живота, лихоманку. Хворіє3 місяці. Об’єктивно шкіра бліда припальпації живота за ходом висхідноговідділу товстого кишечника пальпуєтьсякругле утворення. В крові анемія,прискорене ШОЕ. В копрограмі – наявністькрові. Про яке захворювання требаподумати?

@Пухлина кишечника

Неспецифічнийвиразковий коліт

Ентероколіт

Хвороба Крона

Водянка жовчногоміхура

#

(Video) Підготовка до КРОК 3 24.02.2021

144

Хворий А. 48 роківскаржиться на болючість і утрудненняпроходження їжі, яке турбує близькомісяця. Став вживати напів рідку їжу.Неприємні відчуття припинилися, аленезабаром став відмічати, що і ця їжане проходить. Стан задовільний, алебоїться вживати їжу. При клінічномуобстеженні патології не виявлено. Вашпопередній діагноз?

@Рак стравоходу

Варикозне розширеннявен стравоходу

Стриктура стравоходу

Інородне тіло

Стравохід „Баррета”

#

145

Хворий Н., 65 роківдоставлений у хірургічне відділеннязі скаргами на постійний тупий біль управому підребер’ї з іррадіацією управе плече та праву лопатку, підвищеннятемператури тіла до 37,8°С. Була блювота,яка не принесла полегшення. Об’єктивно:пульс 90 ударів за хвилину, живіт припальпації помірно здутий, напруженийі болісний в епігастрії і правомупідребер’ї. Позитивний симптом Ортнера.Симптом Пастернацького негативний зобох сторін. Сформулюйте попереднійдіагноз.

@Гострийхолецистит

Гострийпанкреатит

Гострийапендицит

Гостракишкова непрохідність

Загостреннявиразкової хвороби

#

146

ХвораМ., 31 рік, скаржиться на інтенсивний більв правій поперековій ділянці, озноб, щосупроводжується підвищенням температуритіла до 39°С. Живіт м’який, болючий управому фланку. Пальпація області нирокболюча. В аналізі крові: Le–18,0х109/л,ШОЕ–34 мм/год. В аналізі сечі: лейкоцитина все поле зору. За даними УЗД – ліванирка без особливостей, розміри правоїнирки збільшені. Про яке захворюванняможна подумати?

@Гострийправосторонній пієлонефрит

Гострийправосторонній гломерулонефрит

Пухлинаправої нирки

Полікістознадегенерація нирок

Туберкульозправої нирки

#

147

Хворий, 22 роки,поступив зі скаргами на біль в поперековійділянці справа, дизуричні явища, яківиникають після фізичного навантаження.Хворіє протягом 10 років. Перкуторно –верхній полюс правої нирки на рівнінижнього краю 12-го ребра. В аналізі сечі:білок відсутній, лейкоцити – 3-4 в полізору, мікрогематурія. Який найбільшімовірний діагноз?

@Нефроптозправої нирки

Гострийгломерулонефрит

Ракнирки

Хронічнийпієлонефрит

Гострийгломерулонефрит

#

148

Потерпілий Ю., 68років, збитий легковим автомобілем 40хвилин тому. При поступленні булакороткочасна втрата свідомості, скаргина біль в грудній клітці, утрудненедихання, неможливість стати на ноги.Об’єктивно: свідомість ясна, адинамічний,горизонтальний ністагм. ЧДР – 32/хв. Припальпації грудної клітки крепітація6-8 ребер справа по середньоключичнійлінії. АТ–100/60мм.рт.ст., Ps до 120 уд/хв,деформація обох гомілок в середнійтретині. Який із видів травми у хворого?

@Множиннатравма (політравма)

Комбінованатравма

Побутоватравма

Полілокальнатравма опорно-рухового апарата

Дорожньо-транспортнатравма

#

149

Хворий К., 39 р.,скаржиться на біль при ковтанні, відчуттястороннього тіла, утруднене дихання тазміну голосу. При ларингоскопічномудослідженні виявляється набряк слизовоїу вигляді желеподібної припухлості.Надгортанник нагадує різко потовщенийвалик, ділянка черпакоподібних хрящівмає вигляд куль. Помірна гіперемія.Голосова щілина дещо звужена. Поставтепопередній діагноз:

@Набрякгортані

Ракнадгортанника

Стороннєтіло гортані

Тиреотоксичнийзоб

Лімфаденіт

#

150

Хвора, 25 років,внаслідок дорожньо-транспортної пригодиотримала множинні переломи кістокнижніх кінцівок і тазу. З анамнезу відомопро наявність у хворої гемофілії А. Приобстеженні виявлені множинні гематомина ушкоджених ділянках. Стан хвороїпогіршується. Відмічається зниженняартеріального тиску. Вкажіть найбільшвигідну комбінацію інфузійних препаратівдля лікування хворої після проведенняпротишокових заходів.

@Кріопреципітат,свіжозаморожена плазма

Кріопреципітат,глюкоза

Еритроцитарнамаса

Еритроцитарнамаса, альбумін

Еритроцитарнамаса, свіжозаморожена плазма

#

151

Вхірургічне відділення надійшов хворий35 років, який тривалий час страджаєваразковою хворобою 12-палої кишки, зіскаргами на загальну слабкість,запаморочення при спробі встати з ліжка,помірну спрагу, випорожнення типумелени. Хворіє другу добу. Об'єктивно:шкірні покрови та слизові оболонкибліді, сухі. АТ 110/70 мм рт.ст. Живіт м’який,передня черевна стінка бере участь удиханні. ФГДС: на передньої стінцілуковиці 12-палої кишки виразка розміромдо 1 см, дно її покрито фібрином. Аналізкрові: Ер 2,6 х 1012/л,Нb 100 г/л, Ht 0,29. Який ступень крововтратиу хворого?

@Крововтрата ІІступеню

Крововтрата Іступеню

Крововтрата ІІІступеню

Крововтрата IVступеню

Крововтратавідсутня

#

152

Хвора30 років скаржиться на збільшенняпериферичних лимфовузлів, постійнусверблячку шкіри, пітливість, субфебрилітет,втрату апетиту. Хвора біля місяця. Приогляді: є збільшення шийних лімфатичнихвузлів, які при пальпації щільні,безболісні, не спаяні між собою, рухливі.Ан. крові загальний: Hb 126 г/л, Ер 3,6x1012/л,Л 6,2x109/л,ШОЕ 46 мм/рік. При рентгенографії грудноїклітки відзначене збільшення лімфовузлівсредостіння. При пункції збільшеногошийного лімфовузла виявлені кліткиБерезовського-Штернберга. Ваш діагноз?

@Лімфогранульоматоз

Лімфосаркома

Неспецифическийлимфаденіт

Синдром Вегенера

Сепсис

#

153

Ухворого 56 років на третю добу післяоперації розкриття гнійного парапроктитаувідзначене підвищення t° до 38,6°С,лихоманка, різка слабість, поява гнійниківна шкірі спини. При огляді: стан хвороговажкий, він загальмований, частотаподихів – 26 у хвилину, PS 112 у хвилину, АТ100/60 мм.рт.ст. На шкірі спини виявленокілька фурункулів у стадії абсцедувания.Печінка + 3 см, селезінка 18х10 см. Ан. крові:Hb 92 г/л, Ер 2,4x1012/л,Л 18,0x109/л,ШОЕ 36 мм/год. Глюкоза крові 8,2 ммоль/л.Вашдіагноз?

@Хірургічнийсепсис, септикопіемія

Анаеробна інфекция

Цукровий діабет

Фурункульоз

ВІЛ-інфекція

#

154

Хворий71 року надійшов у хірургічний стаціонарз апендикулярним інфільтратом на 5-удобу від початку захворювання зі скаргамина помірні болі в животі й прогресуюченаростання лихоманки: у день надходженняt°-39,9°С. Лейкоцитоз при надходженні18,6x109/л.АТ 130/90 мм рт.ст. Призначені антибіотики,інфузійнна терапія, холод на живіт,антипіретики. Рано ранком на другийдень при огляді хворого виявлений важкийколапс, хворий різко загальмований,шкірні покриви бліді, цианотичні,холодні. ЧДР 28 за хвил., PS 104, слабкий, АТ80/50 мм рт.ст. Сечі за 10 годин перебуванняв стаціонарі немає. Яке ускладненнявиникло у хворого?

@Септичний шок

Апендикулярнийабсцес

Перитоніт

Плевропневмонія

Внутришньочеревнакровотеча

#

155

Хворий60 років, довгостроково страждаючийхронічним панкреатитом, надійшов зіскаргами на загальну слабість, втратуу вазі до 10 кг за останні півроку,нестійкий "жирний стілець", більу кістках. Ан. крові загальний: Hb 100г/л,Ер 3,0x1012/л,Л 5,6x109/л.Ан. сечі - без особливостей. Ан. калу:стеаторея більше 10 г/добу, активністьэластазы-1 збільшена на 100\%. Ваш діагноз?

@Синдром мальабсорбції

Загостренняхронічного панкреатиту

Хронічний коліт

Неспецифічнийвиразковий коліт

Рак товстої кишки

#

156

Хворий 56 роківнадійшов зі скаргами на прогресуючудисфагию (останнім часом може прийматитільки рідку їжу), болю за грудиноюпостійного характеру, втрату у вазі до15 кг за останні 4 місяці, загальнуслабкість. При огляді: пацієнт зниженогохарчування, кошные покриви бліді, ізземлистим відтінком. При рентгеноскопії:у середній третині стравоходу є великихрозмірів, неправильної форми дефектнаповнення з депо барія в центрі, щовикликає стійке звуження просвітуоргана. Ваш діагноз?

@Рак стравоходу

Ахалазія кардії

Стравоход Баррета

Дивертикулстравоходу

Лейоміома ставоходу

#

157

Хворий 35 роківзвернувся зі скаргами на періодичновиникаючу дисфагию, що турбує біля двохроків, повільно наростаючи. Останнімчасом з'явився біль за грудиною приковтанні щільної їжі, печія. Втрату увазі заперечує. При рентгеноскопіїстравоходу в середній його третинівиявлений невеликий (до 2 см) овальноїформи дефект наповнення із гладкоюстінкою й чітким контуром, розташованийинтрамурально, помірно звужуючийпросвіт. Перистальтика стравоходу непорушена. Ваш діагноз?

@Лейоміома стравоходу

Рак стравоходу

Дивертикулстравоходу

Инородное телостравоходу

Стравоход Баррета

#

158

Хворий 25 роківнадійшов через 2 години післяшляхово-транспортної травми зі скаргамина постійний інтенсивний біль в правоїпахової ділянки й симфізу тазу,неможливість самостійно пересуватися.При огляді: положення хворого змушене- поза "жаби" (позитивний симптомВолковича). Садна й кровопотеки на шкірів проекції симфізу й горизонтальноїгілки лобкової кістки праворуч, вираженийнабряк м'яких тканин. Позитивний симптом"прилиплої п'яти" праворуч. Попереднійдіагноз?

@Закритий переломлобкової кістки праворуч

Ушиб кісток тазу

Травматична паховагрижа

Травматичнааневризма стегнової артерії

Вивих правогостегна

#

159

Хвора30 років скаржиться на постійні тупіболі в правій поперековій області,ірадируючі в стегно, лихоманку, підвищеннятемператури тіла до 38,6°С, рясне потіння,головний біль, м'язову слабкість, більу суглобах, нудоту, відсутність апетиту,загальне нездужання, спрагу, закреп.Хвора третю добу після значногопереохолодження. При огляді: пальпаціяв області нирки праворуч хвороблива,постукування по XІІ ребру праворуч такожболісно. Ан. крові заг.: Hb 110 г/л, Ер 3,0x1012/л,Л 9,6x109/л,ШОЕ 28 ммx/рік. Ан сечі заг.: білок 0,045 г/л,Л - на 1/2 поля зору, багато бактерій. Вашдіагноз?

@Гострий серознийпіелонефріт праворуч

Гострий апендицит

Гострий радикулоневритправоруч

Гострій ентероколіт

Гостра базальнапневмонія

#

160

Хворий 26 років прихуліганському нападі одержав ножовепоранення лівої половини грудної клітки.Доставлений у прийомне відділення уважкому стані. При огляді: свідомістьспутана, шкірні покриви бліді, акроцианоз.Помітне набрякання яремних вен. Подихпо обидва боки везикулярне, хрипівнемає. ЧДР 36 за хв. Границі серця значнорозширені, тони грухие, ритмічні. Пульсслабкого наповнення, ритмічний, 140 захв. АТ 80/60 мм рт. ст. На шкірі грудноїклітки ліворуч в ІV межреберье посереднеключічної лінії є колото-різанаранка до 3 см, незначно кровоточить. Вашдіагноз?

@Перикардіальнатампонада

Пошкодженняміжшлуночкової перетинки

Гемопнеамотораксліворуч

Повітряна емболіялегеневої артерії

Відрив сосочковихм'язів двостулкового клапана

#

161

У чоловіка 40 роківз виразковою хворобою в анамнезі післяприйому їжі з'явився біль в епігастральнійділянці живота, а через 4 години з'явиласьзагальна слабкість, блювота типу “кавовоїгущі”. Як повинен діяти лікар невідкладноїдопомоги, який був викликаний до хворого?

@Негайно транспортуватихворого в хірургічний стаціонар

Пизначити знеболюючіта протиблювотні засоби

Ркомендуватизвернутись до дільничного терапевтанаступного дня в плановому порядку

Пизначити активованевугілля

Пизначити серцевіпрепарати та спазмолітики

#

162

Хворий,20 років, поступив в хірургічне відділеннязі скаргами на кровотечу з різаної ранина правому передпліччі, що триваєпротягом 1,5 доби. Турбують загальнаслабкість, запаморочення, холодний піт,мерехтіння “мушок” перед очима. Шкірата видимі слизові оболонки бліді. Пульс110 за 1 хв., АТ–100/70 мм рт. ст. Лабораторно:Hb–100 г/л, еритр.-2,5х1012/л.Чим обумовлений загальний стан хворого?

@слягеморагічноюанемією

Аастичною анемією

Іфікуванням рани

Нявністю супутньоїхвороби

Яищами гостроготромбоілебіту

#

163

Жінка 55 років,скаржиться на болі в правому підребір’ї,підвищення температури тіла до 39°С,потемнінням кольору сечі. Об’єктивно:шкіра та видимі слизові іктеричні,печінка збільшена, щільна, болюча припальпації. В загальному аналізі кровіпідвищення ШОЕ, нейтрофільний лейкоцитоз,палочкоядерний зсув вліво, підвищеннярівня білірубіну, лужної фосфотази,ГГТП, АлТ, АсТ. УЗД – камені жовчногоміхура. Яке ускладнення виникло у даноїхворої?

@олангіт

Емпієма жовчногоміхура

Дискінезія жовчногоміхура

Гострий холецистит

Сепсіс

#

164

Хворий Н., 30 років,звернувся із скаргами на сильнийнападоподібний біль у попереку справа,який віддає у пахову ділянку і внутрішнюповерхню правого стегна, нудоту, здуттяживота, блювання, порушення сечовиділення,яке супроводжується різями і домішкамикрові у сечі. Об’єктивно: хворийнеспокійний, змінює положення у ліжку.З боку органів дихання і серцево-судинноїсистеми патології не виявлено. Припальпації живота відмічається здуття,напруження м’язів і болючість у правомубоці відповідно проекції правої ниркиі за ходом правого сечоводу. Печінка іселезінка не збільшені. Симптомизапалення жовчного міхура негативні.Позитивний симптом Пастернацькогосправа.Ваш діагноз?

@Сечокам’янахвороба

Гломерулонефрит

Пухлина нирки

Жовчокам’янахвороба

Туберкульоз нирки

#

165

Хвора Т., 38 років,поступила в лікарню із скаргами намерзлякуватість, підвищення температуридо 39°, свербіж шкіри, біль у правому боціза ходом реберної дуги. Дизурічнихрозладів немає. З боку легень і серцяпатології не виявлено. Живіт при пальпаціїм’який, печінка виступає із-під краюреберної дуги на 1-2 см, край м’який,болючий. Нирки не пальпуються. СимптомПастернацького слабо-позитивний справа.Ваш попередній діагноз.

@Холангіт

Холецистит

Пієлонефрит

Сечокам’янахвороба

Пухлина печінки

#

166

Хворий В., 28 років,скаржиться на підвищення температуридо 38°, часте сечовипускання, якесупроводжується болями і різями, здомішками крові. Захворів післяпереохолодження. Живіт при пальпаціїм’який, нирки не пальпуються, болючісьпри пальпації ділянки сечового міхура.Симптом Пастернацького негативний. Вашпопередній діагноз?

@Цистит

Сечокам’янахвороба

Туберкульоз нирок

Гломерулонефрит

Гіпернефрома

#

167

Хворий 47 років,вчитель, звернувся зі скаргами налихоманку, озноб, виражену слабкість,появу геморагічної висипки на руках.,через тиждень після екстракції зуба.Об-но: блідість шкіри, петехії на шкірі,слизових; систолічний шум на верхівці;спленомегалія, м’яка, чутлива припальпації. Гемограма: анемія, лейкоцитоз,прискорення ШОЕ. Ваш попередній діагноз?

@Сепсис

ХворобаАддісона-Бірмера

Перніциозна анемія

АнеміяМіньковского-Шофара

Апластична анемія

#

169

Больной14 лет, страдает язвенной болезньюжелудка. Отметил, что последние 2 дняболи у него уменьшились, но появиласьнарастающая слабость. Головокружение,жидкий стул черного цвета дважды втечении суток. Больной бледен. В эпигастриинебольшая болезненность. Симптомовраздражения брюшины нет. Какие осложненияязвенной болезни Вы заподозрили?

@Желудочноекровотечение

Перфорацияязвы желудка

Декомпенсированныйстеноз желудка

Пенитрацияязвы в поджелудочную железу

Малигнизацияязвы

#

170

Больнойжалуется на боль в эпигастрии и правомподреберье. Болеет в течение недели. Вначале заболевания боль была оченьрезкой, затем интенсивность ее снизиласьи появилось желтушное окрашивание кожии склер. Живот напряжен и болезненныйв правом подреберье. Положительныйсимптом Ортнера. При УЗИ выявлены камнив желчном пузыре, стенка желчного пузыря0,7 см, диаметр холедоха 1,5 см Ваша лечебнаятактика:

@Операціяхолецистєктомия, холедохолитотомия,холедохостомия

Консервативнаяантибактериальная терапия

Консервативнаятерапия с применением гепатопротекторови спазмолитиков

Консервативнаятерапия с использованием ГБО

Консервативнаяантибиотикотерапия, антибактериальная,гепатопротектори

#

171

БольнойК., 5 лет доставлен отцом в приемый покойРКБ с информацией о том, что у мальчика,игравшего на полу в его кабинете, внезапновозник параксизм стридородного кашляс картиной удушья. Ребенок сталбеспокойным, испуганным, возникакроцианоз. Постепенно его состояниеулучшилось, дыхание нормализовалось.Ваш предположительный диагноз

@Инородноетело (винтик) в правом главном бронхе

ОтекКвинке

Дыхательнаянедостачность, связанная с порокомразвития легких

Остраяправосторонняя пневмония

Правостороннийспонтанный пневмоторакс

#

172

У хворої 52 роківвпродовж трьох місяців турбують дизфагія,біль при ковтанні, охриплість голосу ,зригування їжею, загальна слабість,прогресуюче похудання. Об’єктивно:Хвора зниженого живлення. Пальпуютьсязбільшені шийні надключичні лімфатичнівузли. Пульс – 80 за 1 хв. АТ – 115/75 ммрт.ст. Діяльність серця ритмічна, тониослаблені. Живіт м’який , безболючий.ЕГДС: наявність локальної ригідностіпередньої стінки стравоходу, відмічаєтьсявиразковий дефект з нерівними краями.Про яку патологію можна думати?

@Новоутвореннястравоходу

Поліп стравоходу

Езофагіт

Кардіоспазм

Ерозивний бульбіт

#

173

У хворого 32 роківвпродовж декількох місяців турбуютьбіль за грудиною, дизфагія.Об’єктивно:периферичні лімфатичнівузли не пальпуються. Пульс 78 за 1 хв. АТ– 120/75 мм рт.ст. Діяльність серця ритмічна, тони чисті.Язик обкладений білимнальотом . Живіт м’який, безболючий.Печінкане пальпується. На ЕКГ - патологічнихзмін не виявлено. При рентгеноскопіїшлунково-кишкового тракту в середнійтреті стравоходу виявлено дефектнаповнення округлої форми діаметромдо 2 см з рівними краями. Складки стравоходуеластичні, перистальтика збережена.Про яку патологію можна думати?

@Поліп стравоходу

Рак стравоходу

Стенокардія

Ерозивний езофагіт

Дизкінезіястравоходу

#

174

Хворий 59 роківскаржиться на кашель скаржиться накашель з виділенням слизисто-гнійногохаркотиння біля 260мл на добу, задишку,загальну слабість. Протягом 20 роківхворіє бронхітом, з приводу чого лікуєтьсястціонарно 2-3 рази на рік. Акроціаноз.Задишка в спокої. Фаланги пальців потипу “барабанних паличок” Приаускультації вологі різнокаліберніхрипи над нижніми долями з обох сторін.Попередній діагноз?

@Бронхоектатичнахвороба

Позалікарнянапневмонія

Хронічний бронхіт

Хронічний абсцесс

Нагноєна кісталегені

#

175

Турбують біль загрудиною, задишка. Вимушене сидячеположення. Ціаноз верхньої половинитіла. Виражений венозний малюнокпередньої поверхні грудної клітки. Наоглядовій рентгенограмі ОГК (прямапроекція) наявність округлої тіні вправій прикореневій ділянці, розширеннятіні середостіння. При флебоманометріїЦВТ – 300 мм.вод.ст.

@Пухлина передньогосередостіння

Ендобронхіальнийрак легені

Ексудативнийплеврит

Ексудативнийперикардит

Піопневмоторакс

#

176

Турбують біль загрудиною, затруднене проходження твердоїїжі, схуднення, головокружіння. Хворієпротягом 3 місяців. Останні 2 дні рвотапісля прийому рідкої їжі, неможливепроходження рідкої іжї. На ЕГДС різкезвуження стравоходу, ригідність стінок,слизова різко гіперемійована, контактна.Попередній діагноз?

@Рак н/грудноговідділу стравоходу

Рубцева стриктурастравоходу

Ковзна грижастравохідного отвору діафрагми

Параезофагальна(фундальна) грижа стравохідного отворудіафрагми

Рефлюкс-езофагіт

#

177

У хворої 65 років,після вживання жирної їжі з’явивсясильний біль в верхніх відділах живота,більше у правому підребер’ї з іррадіацієюу спину, нудоту, багаторазова блювота,через 1 добу з’явилась жовтушністьсклер, сеча стала темного кольору.Приогляді стан важкий, дихання поверхневе,живіт здутий.При пальпації в епігастральнійділянці пальпується великий інфільтрат,на шкірі синюшні плями в ділянці пупка.Ps120 уд/хв, АТ 80/40 Hg.Добовий діурез 200 мл.ПриУЗД виявленно конкременти у жовчномуміхурі; рідина у порожнині малогосальника.Яке найбільш вірогіднеускладнення жовчнокам’яної хвороби?

@Гострий біліарнийпанкреатит

Токсичний гепатит

Холангіт

Жовчний перитоніт

Цироз печінки

#

178

Хвора 44 рокипоступила через 10 годин від початкузахворювання з скаргами на сильніоперізуючі болі в верхній половиніживота, нудоту, багаторазову блювоту,здуття живота. Із слів хворої, напередодніприймала гостру їжу. Стан важкий. Шкірата слизові бліді, сухі. Обличчягіперемоване. Пульс 100 уд/хв, ритмправельний. АТ 100/60 мм.рт.ст. Язик дещосухий, обкладений. Живіт помірно здутий,м’який, болючий в епігастальній ділянці.Симптоми подразнення очеревини не чітковизначені. Перистальтика кишечникамлява. Жовчний міхур не пальпується.При ректальному обстеженні ампулапрямої кишки не розширена, порожня. Наоглядовій рентгенографії черевноїпорожнини виявлено газ в ободовій кишці.Назвіть попередній діагноз:

@Гострий панкреатит

Гостра кишкованепрохідність

Тромбоз мезентеріальнихсудин

Гострий холецистит

Перитоніт

#

179

Хворий 64 роківпоступив в плановому порядку із скаргамина прогресуючу жовтяницю яка з’явилисьбільше 3 тижнів тому, без больовогосиндрому; загальна слабкість, поганийапетит. При об’єктивному дослідженні:температура – 36,8°, пульс 78 уд/хв, живітм’який, неболючий, симптоми подразненняочеревини не виявленні, пальпаторновиявлено різко збільшений, напруженийта болючий жовчний міхур і симптомКурвуазьє. Для якого захворюванняхарактерний цей симптом?

@Раку головкипідшлункової залози

Виразки 12-палоїкишки

Гострого холециститу

Хронічногохолецеститу

Лямбліозногохолецеститу

#

180

ХворийН., скаржиться на ниючий біль в епігастріїі првому підребер’ї, нудоту, слубкість,зниження апетиту, втрату ваги. Страждаєалкоголізмом. При сонографії в проекціїтіла підшлункової залози виявленогіпоехогенне утворення до 8 см. в діаметрі,стінка його до 1,2 см. товщиною, гіперехогенна.В проекції тканини підшлункової залозикальцинати. Який діагноз у хворого?

@Кіста підшлунковоїзалози

Аневрзма черевноговідділу аорти

Кіста лівої доліпечігнки

Рак підшлунковоїзалози

Гострий панкреатит,оментобурсит

#

181

Хворого 32 рокипротягом року непокоїть ниючий біль внадчеревній ділянці де нечітко пальпуєтьсясферичної форми еластичне, незначноболюче утворення 17х20 см. Утвореннязлегка пульсує, шим над ним невислуховується. Зі слів хвогоро заостанні 3 місяці “пухлина” збільшується,з’явилось відчуття важкості в шлункупри прийомі помірної кількості їжі,відрижку. В анамнезі тупа травма живота.Загальний стан задовільний. Розладівстільця, сечовипускання немає. Клініко-біохімічні аналізи крові без змін.Найбільш вірогідний діагноз:

@Псевдокістапідшлункової залози

Цистаденомапідшлункової залози

Лейкоміома шлунка

Рак шлунка

Аневризма черевноїаорти

#

182

Хворий Н., 63 роки,звернувся до сімейного лікаря зі скаргамина підвищену втомлюваність, загальнуслабкість, посилене слиновиділення,схуднення протягом останніх 3 місяців.Під час ковтання твердої їжі виникаєдискомфорт, відчуття "налипання"її на стінки стравоходу. Лікар оглянувхворого, виписав напрямок на лабораторніта інструментальні дослідження. Якийпопередній діагноз (шифр діагноза) слідвказати на бланку напрямку?

@Рак стравоходу

Кила стравохідногоотвору діафрагми

Ахалазія кардії

Стравохід Барета

Дивертикулстравоходу

#

183

ХворийК., 26 років, звернувся до дільничноготерапевта зі скаргами на підвищеннятемператури тіла до 38-390С,загальну слабкість, пітливість, свербінняшкіри. Вказані скарги з'явилисятиждень тому. Самостійно почав прийматиантибіотики - без ефекту. При огляді:шкіра та видимі слизові оболонкизвичайного кольору, на бокових поверхняхшиї виявлені збільшені до 2см лімфовузлищільноеласти-чної консистенції, рухомі,безболісні. Іншої патології під часдослідження не виявлено. Загальнийаналіз крові: гемоглобін 132 г/л, еритроцити4,1 Т/л, лейкоцити 9,4 Г/л, ШОЕ 36 мм/год. Якийдіагноз є найбільш ймовірним?

@Лімфогранулематоз

Гострий лімфобластнийлейкоз

Туберкульознийлімфаденіт

Інфекційниймононуклеоз

Метастатичнеураження шийних лімфовузлів

#

184

Хворий К., 27 р., загодину при виході із вагону трамваювідчув гостру біль в животі, нудоту.Біль посилюється на вдосі та припереміщенні. Лікар визванної машинишвидкої допомоги запідозрив перфораціювиразки 12-типалої кишки, перітоніт. Якудопомогу доцільно надати хворому?

@Невідкладну,стаціонарну

Невідкладну,амбулаторно-поліклінічну

Спеціалізовану

Санаторно-курортну

Стаціонарну

#

185

Хворий К., 37 р.,отримав опік 60% поверхні тіла, опіковахвороба в стадії септикотоксемії,температура тіла до 39°С, загальнаслабкість, важкість дихання, загостреннярис обличчя. АТ=90\50 мм рт ст., Пульс – 98уд. на 1 хв. Про яке ускладнення слідподумати?

@Сепсис

Пневмонія

Бешиха

Лімфангоіт

Анаеробна инфекція

#

186

Хворий К., 19 р.,скаржиться на біль та набряк 2 пальцялівої руки. 3 доби тому голкою проколовпалець. Біль появилась на другий деньна місці уколу, а також набряк та гіпереміяшкіри пальця. Ваш діагноз?

@Підшкірнийпанарицій

Пароніхія

Шкірний панарицій

Підногтевийпанарицій

Еризипелоїд

#

187

У хворого М., 37 р.,з тупою травмою живота і внутрічеревноюкровотечею. Пошкоджень порожнистихорганів черевної порожнини не виявлено.При подальшій ревізії черевної порожниниустановлено пошкодження нижнього полюсуселезінки. Зібрано до 2-х літрів кровібез згустків. Як, на вашу думку, кращепоповнити ОЦК?

@Переливаннямкрові із черевної порожнини

Переливаннямконсервованої крові

Переливаннямпрепаратів крові

Переливаннямкомпонентів донорської крові

Переливаннякровозамінників

#

188

Хворій Ш., 51 р.,виконана ендоскопічна операціяхолецистектомія 17 діб тому. Післяопераційнийтермін проходив без ускладнень. Супутнєзахворювання – цукровий діабет. Якудієту хворому слід призначити?

@Дієту №9

Дієту №15

Дієту №10

Дієту №7

Дієту №5а

#

189

Хворий Ч.,37 р.,скаржиться на біль в хребті, скованістьрухів. Хворіє 7 років. – „Кругла спина”,рухів у всіх відділах хребта не має. Нарентгенограмі – хребет – “бамбуковапалка”. Ваш діагноз?

@Анкілозуючийспондилоартрит

Остеохондроз

Деформуючийспондиліт

Туберкулезнийспондиліт

Спондилолістез

#

190

Хвора 65 роківдоставлена в лікарню чоловіком . Станхворої важкий. Артеріальний тиск 80/46 ммрт.ст. Пульс слабкий 90 уд. за хвилину .З‘ясовано, що хворіє сечокам‘яноюхворобою декілька років. Захворюванняпочалося з болей в поперековій ділянцізліва. Температура тіла З5,9°С. У лікарявиникла підозра про бактеріотоксичнийшок. З яких заходів повинно починатисявиведення хворого із бактеріотоксичногошоку?

@Відновлення об‘ємуциркулюючої крові

Боротьба зметаболічним ацидозом

Виключення ДВЗ –синдрому

Корекція електролітнихпорушень

Зменшення азотемії

#

192

Хворого М.,29 р.протягом трьох тижнів турбує порушенняносового дихання, слизово-гнійнівиділення з носа, головний біль. Підчаспередньої риноскопії у середніх носовихходах визначається смужка гною, набряк,гіперемія слизової оболонки носу. Якийдіагностичний метод необхідно назначитиу першу чергу?

@Рентгенограмабіляносових пазух

Комп’ютернатомографія черепа

Бакпосів

Пункція гайморовоїпазухи

Діафаноскопія

#

(Video) Підготовка до КРОК 3 02.03.2021

194

У дитини Д., 3 роківна фоні загострення хронічної нежитіпідвищилася температура тіла до 38,4°С.З’явився біль у ділянці внутрішньогокута орбіти, набряк та інфільтраціяшкіри вік. Установлений діагноз:піднадкістковий абсцес орбіти. Запаленняякої з біляносових пазух винне у цьомуриногенному орбітальному ускладненні?

@Клітки решітчастоголабіринту

Гайморова пазуха

Лобна пазуха

Основна пазуха

Основна і лобнапазухи

#

195

Хвора М., 19 роківскаржиться на біль в поперековій ділянціправоруч, підвищення температури тіладо 39°С, протягом доби. В загальномуаналізі сечі – лейкоцити 2- 4 в п/зору,лейкоцити в загальному аналізі крові– 9,0 Т/л. На ізотопній ренограмі праворуч– “обструктивний” тип кривої, ліворуч– секреторно-екскреторна функція ниркизбережена. Яким має бути першочерговийлікувальний захід?

@Відновленнявідтоку сечі з нирки

Призначенняантибіотиків

Призначенняанальгетиків

Дезінтоксикаційнатерапія

Призначенняспазмолитиків

#

196

Хворий 27 років,скаржиться на відсутність апетиту,субфибрільну температуру та втратуваги тіла, різьку біль, припухлість,контрактуру в межі колінного суглобуі порочний стан кінцівкі, визначаєтьсяатрофія її м'язів. Суглоб горячий надотик. По зовнішній поверхні колінногосуглобу визначен свищ і гнойне виділення.Проба Р-Манту - позитивна. Рентгенологічнадіагностика: визначаеться деструкція,стертість країв кісткової тканини,осередок секвестры, остеопороз, звуженнясуглобової щілини, тінь в м'я ких тканинах.Лабораторно: нейтрофільоз, підвищенняСОЭ Ваш діфгноз?

@Туберкульозколінного суглоба (туберкулезний гоніт)

Абсцесс

Флегмона

Остеомієлітколінного суглоба

Пухлина колінногосуглоба

#

197

Дитину Г., 3-ох роківтурбує задишка, втомлюваність, головнабіль. Відмічається синюшність шкіри.Аускультативно грубий столічний шум уІІ-му міжребір'ї зліва; ослаблення ІІтону над легеневою артерією. На ЕКГ –відхилення електричної вісі серцявправо, перенавантаження правих відділів серця. На рентгенограмі – легеневеполе збільшеної прозорості. Тінь серцярозширена і має вигляд “дерев'яногочеревика” Ваш діагноз?

@Тетрада Фалло

Транспозиція аорти

Стеноз “Легеневоїартерії”

Аортальний стеноз

Мітральний стеноз

#

198

Хвора Ю., 38 роківзвернулась до кардіологічного відділенняіз скаргами на постійну задишку підвищенувтомлюваність, біль в області серця,періодичні запалення легенів.Вислуховується систолічний шум у ІІміжребер'ї зліва із захопленням сістолита діастоли; ІІ тон підсилення. Систолічнийартеріальний тиск підвищений діастомічно- знижений. ЕКГ – гіпертрофія лівогошлуночка. Р-графія – тінь серця роширена,легеневий малюнок підсилен. Ваш діагноз?

@Відкрита артеріальнапротока

Тетрада Фалло

Мітральний стеноз

Дефект міжшлунковоїперетинки

Стеноз легеневоїартерії

#

199

Хвора К. 29 роківвідмічає швидку стомлюваність, задишкупід час фізичного навантаження,серцебиття, коліки в області серця.Шкірні покрови бліді, помірний ціанозгуб. Границі серця розширені вліво;верхівковий поштовх підсилений.Вислуховується м'який дмухаючийсистолічний шум у ІІ міжребер'ї зліва.ІІ тон підсилений та роздвоєний, акцентІІ тону. АТ- у нормі. ЕКГ - правограма,неповна блокада правої ніжки пучкаГіса. Ваш діагноз?

@Дефект міжпередсердноїперетинки

Дефект між шлунковоїперетинки

Коарктація аорти

Стеноз “Легеневоїартерії”

Тетрада Фало

#

200

Чоловік М., 47 роківзвернувся із скаргами на задишку упокої, біль в області серця, серцебиття.Границі серця збільшені вліво.Вислуховується грубий систолічний шумв ІІ міжребер'ї зліва, проводиться уліву підлопаточну область та на сонніартерії; ІІ тон над легеневою артерієюослаблений. ЕКГ-ритм сінусовий, електричнавісь серця зміщена вліво, гіпертрофіяправого шлуночка. Р-графія - розширеннялегеневої артерії; легеневий малюнокздібнений. Ваш діагноз?

@Стеноз легеневоїартерії

Мітральний стеноз

Коарктація аорти

Відкрита артеріальнапротока

Дефект міжпередсердноїперетинки

#

201

Хворий М. 37 роківскаржиться на задишку під час фізичногонавантаження, втомлюваність, серцебиття,іноді запаморочення, непритомність.Шкірні покрови помірно ціанотичні.Границі серця розміщені вправо;вислуховується грубий систолічний шуму V міжребір'ї зліва, усилення ІІ тонунад легеневою артерію. Артеріальнийтиск у нормі. На рентгенограмі серцезбільшено більше вправо; талія згладжена,відмічається вибухання дуги легеневоїартерії. Ваш діагноз?

@Дефект міжшлунковоїперетинки

Дефект міжпредсердноїперетинки

Тетрада Фалло

Відкрита артеріальнапротока

Коарктація аорти

#

202

Хвора Н., 28 роківзвернулась зі скаргами на значну задишкупід час незначного фізичного навантаження,запаморочення, вимушене положення тіла(напівсидячи), субфебрильну температуру.Стан хворої поступове погіршав 1,5 місяцітому після захворювання на гоструреспіраторну вірусну інфекцію. Диханняжорстке, вислуховується сухі хрипи.Тони серця значно приглушені, ритмічніАТ- 110/7- мл. рт. ст.. На рентгенограмі тіньсерця різко розширена в обидва боки,талія згладжена. Ваш діагноз?

@Тампонада перікарду

Мітральний стеноз

Недостатністьмітрального клапану

Стеноз “Легеневоїартерії”

Коарктація аорти

#

203

У хворої М., 26 років,оперованої з приводу дифузного токсичногозоба ІІІ ступеню тиреотоксикозу середньоїважкості на 2 добу після операціїз'явилися судороги. Симптоми Хвостека,Трусо позитивні. Хвора скаржиться наболі в області серця. На ЕКГ - подовженняінтервалу Q-T. Яке ускладнення виниклоу хворої?

@Гіпопаратиреоз

Гіперпаратиреоз

Тиреотоксичнийкриз

Парез гортаннихнервів

Тиреотоксичнаміокардіодистрофія

#

204

Хвора скаржитьсяна печіння за грудиною, що супроводжуєтьсяболючим синдромом. Біль віддає у спину,посилюється в положенні лежачи і налівій стороні, зникає після прийомулужних вод. Біль з'являється післяприйому жирної та гострої їжі, припереїданні. Гіперстенік. Вважає себехворою протягом двох місяців. Сформулюйтепопередній діагноз.

@Рефлюкс-езофагіт

Ахалазія кардії

Халазія кардії

Дивертикулстравоходу

Параезофагеальнадіафрагмальна грижа

#

205

Хворого Ж., 33 років,госпіталізовано із зупиненою повторноювиразковою кровотечею. Хворий виснажений,блідий. Нв – 77 г/л, Нt – 0,25. У зв'язку знаявністю анемії двічі була спробапереливання одногрупної А(ІІ) Rh(+) крові.Обидва рази переливання було зупиненоу зв'язку з розвитком анафілактичноїреакції. Переливання якого трансфузійногосередовища необхідно в даному випадку?

@Відмитих еритроцитів

Свіжоцитратноїкрові

Еритроцитарноїмаси (нативної)

Еритроцитарноїсуспензії

Еритроцитарноїмаси, збідненої на лейкоцити і тромбоцити

#

206

Юнак П., 12 роківпісля занять важкою атлетикою скаржитьсяна біль під колінами. При огляді відміченонабряклість у ділянці tuberositas tibia зправата зліва, пальпація болісна. Рентгенологічновиявляється фрагментація апофізівtuberositas tibia. Ваш діагноз?

@ОстеохондропатіяОсгуд-Шлаттера

Апофізіоліз

Остеома

Гоніт

Апофізіт

#

207

Хворий М., 19 р.скаржиться на тупу біль в поперековійділянці зліва та підвищення температуритіло до 38°С, . В 6 річному віці переніспластичну операцію в зв‘язку згідронефрозом. За добу до появи болюбуло переохолодження та вживанняалкоголю. Лейкоцитурія (30-40 в полі зору),при рент-генобстеженні незначнерозширення миски та чашечок лівої нирки.Що привело до ви-никнення гострогопієлонефриту в цьому випадку?

@Порушенняуродинаміки

Переохолодження

Імуносупресія

Вживання алкоголю

Інфекція

#

208

Хворий Н., 67 років,півтора року тому оперований з приводураку прямої кишки, T3N0M0, виконана переднярезекція кишки. Протягом останньогомісяця відмічено загальну слабкість,субфебрильну температуру, втрату ваги.Об'єктивно: шкіра має іктеричний відтінок,живіт м'який, безболісний. Печінкавиступає з-під реберної дуги на 3см,селезінка не збільшена. Пальцеведослідження прямої кишки: патології невиявлено. Лабораторні показники: Г- 106г/л, Л- 7,0 Г/л, ШОЕ 21 мм/год, загальний білок- 52 г/л, сечовина 9,2 ммоль/л, АЛТ 72 U/I , АСТ42 U/I , лужна фосфатаза - 180 U/I , альфа-фетопротеін- 20 мкг/л . Який діагноз є найбільшймовірним?

@Метастатичнеураження печінки

Гострий віруснийгепатит

Токсичний гепатит

Метастатичнеураження зачеревних лімфовузлів

Гемангіома печінки

#

209

У хворогоі зіструсом головного мозку через добупісля травми раптово погіршився стан:з’явилися менінгеальні симптоми,мідріаз зліва, підвищились глибокірефлекси на правих кінцівках. Про якеускладнення слід подумати?

@Субдуральнагематома

Церебральнийарахноїдит

Менінгіт

Менінгоенцефаліт

Абсцес головногомозку

#

211

Хворий 54 роківстраждає гіпертонічною хворобою напротязі 10 років.(АД 200/120 мм рт. ст., 180/110мм рт. ст.). На протязі останнього рокуу хворого періодично виникала слабкістьв правих кінцівках, оніміння правоїполовини тіла, порушення мови. При цьомусвідомості хворий не втрачав, головногоболю не відмічав. Після консервативноголікування стан покращувався, неврологічнасимптоматика регресувала. Два дні назадстан хворого погіршився, з’явиласьвогнищева симптоматика враження лівоїгемісфери. Хворий з трудом вступає вконтакт. Визначте попередній діагноз.

@Порушення мозковогокровоплину по ішемічному типу

Пухлина головногомозку

Абсцес головногомозку

Арахноенцефаліт

Наслідкичерепно-мозкової травми

#

212

Хворий, 42 роки,доставлений каретою медичної допомогиіз скаргами на постійну біль в поперековомувідділі хребта яка посилюється під часрухів. Із слів хворого упав з рівнядругого поверху при будівничих роботах.При огляді визначається згладженняпоперекового лордозу. При пальпаціїостистих виростків найбільш інтенсивнийбіль визначається на рівні LI хребця.Позитивний симптом прилиплої п’ятки.Поставте попередній діагноз.

@Компресійнийперелом тіла LI хребця

Забій м’якихтканин поперекової ділянки

Забій поперековоговідділу хребта

Загостренняостеохондрозу поперекового відділухребта

Перелом шийкистегнової кістки

#

213

Хворий, 46 роки,доставлений каретою медичної допомогиіз скаргами на різку, постійну біль влівому колінному суглобі, яка значнопосилюється при незначних рухах. Травмуотримав в результаті ДШП. При клінічномудослідженні визначається деформаціялівого колінного суглоба, позитивнийсимптом балотації наколінника, патологічнезовнішнє відхилиння гомілки, різкаболючість при пальпації внутрішньоїбокової зв’язки колінного суглоба,втрата опороздатності нижньої кінцівки.Осьове навантаження на нижню кінцівкубезболісне. Поставте діагноз.

@Пошкодженнявнутрішньої бокової зв’язки колінногосуглоба

Перелом зовнішньоговиростка великогомілкової кістки

Забій, гемартрозколінного суглоба

Пошкодженнявнутрішнього меніску

Перелом наколінника

#

214

Хворий 65 роківскаржиться на біль у правій здухвиннійділянці, схуднення, відсутність апетиту,слабкість, стійкі закрепи більше 6місяців. Об'єктивно: шкіра землиста,суха. При пальпації живота в правійздухвинній ділянці - інфільтрат 8х10 см,який майже не зміщується, при перкусіїнад ним тупий перкуторний звук.Аускультативно - посилення кишковихшумів. Hb крові - 86 г/л. Кров у калі. Яканайбільш вірогідна патологія, що зумовлюєтаку картину?

@Злоякісна пухлинасліпої кішки.

Рак правої нирки.

Апендікулярнийінфільтрат.

Злоякісна пухлинатонкої кішки.

Позаочеревиннапухлина.

#

215

Хворадовгий час страждає жовчно-кам’яноюхворобою. 7 днів тому зявились болі управому підребір’ї, блювота. Лікуваласьсамостійно. За день до поступлення станзначно погіршився, біль розповсюдивсяпо всьому животу, з’явилося здуттяживота, перестали відходити гази.Об’єктивно черевна стінка напружена,при перкусії- притуплення у відлогихмісцях, позитивний симптом Щоткіна-Блюберга,аускультативно перистальтика відсутня.Лейкоцитоз 18,2 x109/л,зсув лейкоцитарної формули вліво. Якийнайбільш вірогідний діагноз?

@Внутрішньочеревнаінфекція, перитоніт

Печінкова коліка

Тромбоз мезентеріальнихсудин

Перфоративнавиразка шлунку

Гострий апендицит

#

216

Хворий 41 роківскаржиться на збільшенні пахвовихлімфатичних вузлів, підвищення температуритіла вночі до 38,2°С, пітливість. Приогляді: в пахвових ділянках пальпуютьсящільно-еластичні лімфатичні вузлиблизько 1 см в діаметрі, не спаяні зішкірою, малорухливі. На рентгенограмігрудної клітки - розширення передньо-верхньогосередостіння. Попередній діагноз?

@Лімфогранулематоз

Хронічний лімфаденіт

Лімфосаркома

Лімфома Беркіта

Метастази раку

#

217

Чоловік 75 роківзвернувся до лікаря зі скаргами нанезначний біль у правому підребір’ї,періодичне підвищення температуритіла. Близько 10 років тому був оперованийз приводу патології шлунку. Первиннихдокументів не має. Відзначає, що післяоперації йому було сказано, що відаленовесь шлунок. Зниженого харчування.Субіктеричний. На животі рубець післяверхньо-серединої лапаротомії. Припальпації живота - печінка збільшенана 7 см з-під краю реберної дуги, в нійпальпується щільні вузли великихрозмірів. Попередній діагноз?

@Метастаз ракушлунку в печінку

Ехінококк печінки

Первинний ракпечінки

Абсцес печінки

Цироз печінки

#

218

У хворого 70 років,що обстежується з приводу жовтяниці наУЗД в правій частці печінки виявлено 3вузли від 1 до 3 см, відключений жовчнийміхур. Про яку хворобу слід подумати впершу чергу?

@Гепатоцелюлярнийрак

Метастаз раку впечінку

Ехінококк печінки

Абсцес печінки

Цироз печінки

#

219

Хвора 55 роківзвернулася з приводу постійного головногоболю. Три роки тому лікувалася віддрібно-клітинного раку правої легені.При огляді звертає на себе увагукосоокість. Яку патологію мозку требавиключити перш за все?

@Метастази

Дисциркуляторнуенцефалопатію

Постхіміотерапевтичнуенцефалопатію

Церебральнійарахноїдит

Гостре порушеннямозкового кровопостачання

#

220

В приймальневідділення доставлено потерпілу 52 роківз вулиці. Хвора впала на сідниці. Незмогла піднятися. Скарги на біль в пахуправоруч. Скорочення кінцівки не має.Не спроможна відірвати праву п`ятку відліжка. Який найбільш вірогідний попереднійдіагноз?

@Перелом кістоктаза

Перелом шийкиправого стегна зі зміщенням відламків

Забій таза

Розрив м`язівправого стегна

Центральнийпереломовивих правого стегна

#

221

Постраждалогодоставлено в тяжкому стані з місцядорожньо-транспортної події. Приобстеженні біль при осьовому навантаженніна крила таза та їх рухомість. В якомуположенні слід іммобілізувати хворго?

@На спині в положенніпо Волковичу

На боці з приведенимидо живота стегнами

На животі з подушкоюпід тазом

В положеннінапівсидячі

На спині з подушкоюпід тазом

#

222

Хлопець в віці 20років звернувся до лікаря зі скаргоюна постійні болі в нижній третині стегна.Травму не визнає. Клінічно - шкіразвичайного кольору є пастозність табіль, при глибокій пальпації, зменшеннярухів в колінному суглобі. На рентгенограмідистального метаєпіфізу стегна зонадеструкції та спікули. В аналізахкрові-незрілі форми клітин, ознакизапалення-відсутні. Який найбільшвірогідний попередній діагноз?

@Остеогенна саркома

Фіброзна дисплазія

Хронічний остеомієліт

Мієломна хвороба

Мармурова хвороба

#

223

Пацієнтка 34 роківзвернулася в клініку зі скаргами набіль та збільшення в об’ємі колінногосуглоба та нижньої третини лівогостегна. Хворіє понад 1,5 міс. Біль ниючапостійна, не проходить в покої, з моментупояви білю відчуває її збільшення. Ваналізі крові помірна анемія, лейкоцитозв нормі. При огляді лівий колінний суглобзігнутий, стегно в нижній третинізбільшено, при пальпації тканини тверді,є венозний рисунок. Пахові лімфовузлине пальпуються Який діагноз найбільшімовірний?

@Злоякісна пухлиналівого стегна

Гематогеннийостеомієліт лівого стегна

Саркома Юінгалівого стегна

Доброякісна пухлиналівого стегна

Ревматоіднийартрит

#

224

У семимісячногонемовляти на фоні респіраторногозахворювання відбулось підвищеннятемператури тіла до 38°С, дитина сталанеспокійною, відмовляється від груді,тягнеться ручкою до лівого вуха. Принатисканні на козелець лівого вухадитина скрикує, починає плакати. Приотоскопії барабанна перетинка неоглядначерез накопичення в слуховому проходіпервородної змазки і сірки. При оглядіротової порожнини відмічено почервонінняясен, наявність двох верхніх різців,підвищену салівацію. Якому захворюваннюдітей грудного віку відповідає наведенаклінічна картина?

@Гострий середнійотит

Фурункул слуховогопроходу

Зовнішній дифузнийотит

Паротит

Прорізання зубів

#

225

Хвора 45 років, якарік тому перенесла резекцію щитоподібноїзалози з приводу багатовузлового зобу,скаржиться на загальну слабкість,сонливість, постійне відчуття втоми,зниження працездатності, закрепи,сонливість. Температура тіла – 36°С.Шкіряні покрови сухі, морщиністі, почаловипадати волосся. Аменорея. Якезахворювання виникло у хворої?

@Первинний гіпотиреоз

Хронічний тиреоідит

Тиреотоксикоз

Гіпопаратиреоз

Клімакс

#

226

Хвора Ф., 38 роківяка мешає в Харківскій області, звернуласьдо хірурга поліклініки із скаргами надратливість, загальну слабкість,плаксивість, безсонню, втрату ваги тіла,аменорею. При огляді встановлено –позитивні симптоми “телеграфногостовпа” та “простирадла”, миготливааритмія, тахікардія, екзофтальм, відчуттянаявності “піску в очах”, позитивнісимптоми Грефе, Штельвага, кахектична,щитовидна залоза збільшена в розмірах,помірно щільна. Який найбільш ймовірнийпопередній діагноз?

@Дифузний токсичнийзоб

Рак щитовидноїзалози

Ендемічний зоб

Еутеріоїдний зоб

Злоякіснийекзофтальм

#

227

Хворий, 28 років,скаржиться на відчуття сторонньоготіла під повіками, важкості, сухості вочах, сльозотечу, особливо в вечірнійчас. При огляді: краї повік гіперемійовані,набряклі, між віями поодинокі лусочки,кон’юнктива повік та очного яблука незмінена, оптичні середовища та очне днов нормі. Гострота зору 1,0. Що має місцеу хворого?

@Блефарит

Весняний катар

Ячмінь

Халазіон

Кератит

#

228

У хворого вираженагіперемія та набряк країв повік, поодинокігнійні кірочки між віями. Після видаленнякірочок поверхня повік під нимикровоточить. Виділень з кон’юнктивальноїпорожнини немає. Хворіє тривалий час.Оптичні середовища прозорі, очне днобез особливостей. Гострота зору 1,0. Щоу хворого?

@Виразковий блефарит

Лусковий блефарит

Хронічнийдакріоцистит

Ячмінь

Контагіозниймолюск

#

229

Хворий скаржитьсяна відчуття стороннього тіла під верхнімиповіками. При огляді: гіперемія краюповік, при їх здавлюванні з інтермаргінальногопростору виділяється масний білийсекрет. Кон’юнктива очного яблука незмінена, оптичні середовища, очне дно– без видимої патології. Яке місцевелікування найдоцільніше?

@Масаж краю повік

Змащення краюповіки вазеліном

Змащення краюповіки маззю з кортикостероїдами

Місцево сухе тепло,УВЧ

Місцево краплі зантибіотиками, антисептиками

#

230

У хворого 37 роківпротягом тижня спостерігається різкийбіль в лобній ділянці справа, погіршеннядихання через ніс та слизово-гнійнівиділення з правої половини. При оглядівстановлено набряк слизової оболонкиносу, слизово-гнійні виділення ізсереднього носового ходу. Для якого зперелічених захворювань найбільшхарактерні наведені симптоми?

@Фронтит

Сфеноїдит

Гайморит

Етмоїдит

Гемісинуїт

#

231

До лікаря звернувсяхворий зі скаргами на наявність пухлинина шиї, яку відмічає близько 6 місяців.Патогістологічне дослідження матеріалуінцизійної біопсії – метастазмілкоклітинного раку. Яка найбільшвірогідна локалізація первинной пухлини?

@Легені

Гортань

Глотка

Печінка

Нирки

#

232

Ухворої М., 53 років, на слідуючий деньпісля езофагоскопії з`явилась емфіземаобох підключичних ділянок, болі приковтанні за грудиною. Температурапідвищилась до 39°С. Загальний аналізкрові: Лейк. -18,8x109/л, П -16%, ШОЕ - 24 мм/год. На оглядовійрентгенограмі органів грудної клітини- розширення тіні середостіння. Якедослідження найбільш доцільно виконатидля уточнення діагнозу?

@Рентгенографіюстравоходу з контрастом

Рентгенографіюорганів грудної порожнини у прямоїпроекції

Рентгенографіюорганів грудної порожнини у боковоїпроекції

Пункцію плевральноїпорожнини

Фіброзофагоскопію

#

233

У хворого, 30 років,через 3 доби після розкриття флегмонишиї з’явилися скарги на задишку, гарячку,болі за грудиною, що посилюювались призакиданні голови назад. Стан хворогопрогресивно погіршувався. Прирентгенологічному обстеженні виявленорозширення тіні середостіння й зниженняпрозорості його відділів. Яке ускладненнярозвинулося в даного хворого ?

@Гострий гнійниймедіастиніт

Заглотковий абсцес.

Гнійний тиреоїдит.

Ексудативнийперикардит

Інфекційнийендокардит

#

234

Хворий, 42 років,внаслідок ДТП отримав політравму:закриті переломи правої плечової кісткита костей лівого передпліччя із зміщеннямвідламків, закрита тупа травма живота.Доставлений до приймального відділеннячерез 30 хвилин після травми. Шкірянипокрови бліді. Артеріальний тиск 90/20 ммрт. ст. в місцях переломів деформація,біль. Живіт напружений, при пальпаціїрізкий біль, позитивний симптомЩьоткіна-Блюмберга. Які заходи будутьведучими при наданні кваліфікованоїмедичної допомоги?

@Терміновалапаротомія

Інфузійна терапіяз метою стабілізації артеріальноготиску

Накладенняіммобілізації на переломи, знеболення

Блокади переломівмісцевим анестетиком

Додаткове обстеженняз метою визначення точного діагнозу

#

236

У хворого під часзгинання тулубу з’явився гострий більв попереково-крижовій ділянці хребетногостовпа з іррадіацією в нижні кінцівки,слабкість ступнів, оніміння в ділянціпромежини, порушення сечовиділення.Об’єктивно: напруження поперековоїмускулатури, позитивні симптоми натягу,периферичний парез м’язів ступнів,гіпестезія в аногенітальній ділянці.Який порядок та місце госпіталізаціїхворого?

@Ургентно внейрохірургічне

Планово внейрохірургічне

Ургентно вневрологічне

Планово в неврологічне

Ургентно вортопедичне

#

239

У хворого М., 15років кашель з гнійним харкотиннямвранці до 400мл., задишка. Хворіе здитинства. При огляді: Грудна клітинасиметрична, права половина відстає вакті дихання. Перкуторно справа –вкорочення перкуторного звуку. Приаускультації – велика кількість вологиххрипів справа. t - 38°С, Ps - 84, дихання - 22?.Була запідозрена бронхоектатичнахвороба. Яка лікувальна тактика?

@Хірургічнелікування в плановому порядку.

Екстренна операція.

Консервативнелікування.

Санаторно-курортнелікування з

Постуральнийдренаж

#

240

Хворий 70 роківскаржиться на біль у правій здухвиннійділянці, схуднення, відсутність апетиту,слабкість, закрепи межують з рідкимстільцем. Об'єктивно: шкіра землиста,суха. При пальпації живота в правійздухвинній ділянці – інфільтрат 7х8 см,який майже не зміщується, при перкусіїнад ним тупий перкуторний звук.Аускультативно – посилення кишковихшумів. Hb крові – 82 г/л. У калі темна кров.Яка найбільш вірогідна патологія можезумовлювати таку картину?

@Злоякісна пухлинасліпої кишки

Апендикулярнийінфільтрат

Рак правої нирки

Позаочеревиннапухлина

Злоякісна пухлинатонкої кишки

#

241

Хвора 69 роківзнаходиться у лікарні з приводу ракулівої половини ободової кишки, якийпідтверджений гістологічним висновком– диференційована аденокарцинома. Привиконанні додаткових дослідженьметастатичних вогнищ в інших органахне виявлено. Проведена передопераційнахіміотерапія та інфузійна підготовкадо оперативного втручання. Яка радикальнаоперація може бути виконана при цьомузахворюванні?

@Лівобічнагеміколектомія

Передня резекціяпрямої кишки

Резекція сигмовидноїкишки

Черевно – межиннаекстирпація прямої кишки

Субтотальнаколектомія

#

242

У хворого має місцетрихіаз на тлі гіперемії, потовщеннякраю повіки, наявності гнійних кірочокміж віями та виразок під кірочками. Яканайбільш імовірна причина трихіазу?

@Виразковий блефарит

Екзема повіки

Дерматит повіки

Лусковий блефарит

Флегмона повіки

#

243

Жінка40 років потрапила до лікарні зі скаргамина кволість, підвищення температуритіла до 39-40°С, щодобові дрижі з підвищеноюспітнілістю, тупий біль у поперецізліва, часті болючі поклики на сечопуск.Хворіє 5 діб. Відомо, що 3 тижні томувиконана літотрипсія каменя лівоїнирки. Кіль-кість лейкоцитів у крові18x109/л,паличкоядерних форм лейкоцитів – 17%. Всечі еритроцити на все поле зору,лей-коцитів 40-50. Який із наведенихдіагнозів найбільш імовірний?

@Гострий лівобічнийвторинний пієлонефрит

Гострий лівобічнийпервинний пієлонефрит

Гострий лівобічнийпаранефрит

Гострийцистопієлонефрит

Гострий цистит

#

244

Хвора23 років потрапила до клініки зі скаргамина загальну кволість, лихоманку, дрижаки;значну тупу біль у підребер’ї тапоперековій ділянці праворуч. Захворюваннязв’язує з переохолодженням. При пальпаціїу правій половини черева виявляєтьсяболісне пухлиноподібне утворення,малорухо-ме. Симптом Пастернацькогопозитивний праворуч. Аналіз сечі:лейкоцитурія, аналіз крові: лейкоцитоз– 20x109/л,паличкоядерних форм лейкоцитів – 36%.При УЗД відміча-ється значне збільшенняправої нирки, повна відсутність їїрухомості. Порожнинна система і сечовідне розширені. Який із переліченихдіагнозів найбільш імовірний?

@Правобічнийгострий первинний пієлонефрит

Туберкульоз правоїнирки

Правобічний гострийвторинний пієлонефрит

Пухлина правоїнирки

Гематома правоїнирки з нагноюванням

#

(Video) 2020 буклет 1 день

konec:

#end

Videos

1. Підготовка КРОК 3 03.03.2021
(ФПОДП УжНУ)
2. Підготовка до КРОК 3 15.03.2021
(ФПОДП УжНУ)
3. Крок 3 2022 педіатрія 1 день
(ФПОДП УжНУ)
4. Підготовка до КРОК 3 17.03.2021
(ФПОДП УжНУ)
5. Підготовка до КРОК 3 25.02.2021
(ФПОДП УжНУ)
6. Декларування недостовір. інф-ції (ст. 366-2 КК Укр.). Неподання декларації ... (ст. 366-3 КК Укр.).
(Oleksandr Radutniy)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Carmelo Roob

Last Updated: 13/07/2023

Views: 5448

Rating: 4.4 / 5 (45 voted)

Reviews: 84% of readers found this page helpful

Author information

Name: Carmelo Roob

Birthday: 1995-01-09

Address: Apt. 915 481 Sipes Cliff, New Gonzalobury, CO 80176

Phone: +6773780339780

Job: Sales Executive

Hobby: Gaming, Jogging, Rugby, Video gaming, Handball, Ice skating, Web surfing

Introduction: My name is Carmelo Roob, I am a modern, handsome, delightful, comfortable, attractive, vast, good person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.